Az ösztöndíjra pályázhat az állami és az álla által elismert nem állami felsőoktatási intézmény jogi, igazgatási, közgazdasági, műszaki és agrárképzési szakcsoportban tanulmányokat folytató, magyar állampolgárságú, nappali tagozatos alapképzésre beiratkozott – legfeljebb 35 éves hallgatója – ha a hátralévő tanulmányi ideje legalább 1 év (két szemeszter), és legfeljebb 2 év (négy szemeszter), továbbá a pályázat benyújtásakor legalább két nyelvből államilag elismert középfokú – C típusú – nyelvvizsgával rendelkezik – amelyekből az egyik nyelv az angol, a francia vagy német. A pályázatok elbírálásánál elsőbbséget élveznek azok a pályázók, akik a pályázati határidő lejártáig csatolható olyan tanulmányi szerződéssel rendelkeznek, amelyben a közigazgatási szerv vállalta, hogy a tanulmányok befejezése után határozatlan idős kinevezéssel közszolgálati jogviszonyban foglalkoztatja.
Az ösztöndíjasnak az ösztöndíjszerződésben vállalnia kell, hogy tanulmányai alatt szemeszterenként a kötelező legkisebb összóraszám, illetve kredit (felsőoktatási tanulmányi pont) 20 %-ának megfelelő mértékű többlettanulmányokat folytat a számára kijelölendő, valamely Európai Tanulmányok Központja által meghirdetett felsőoktatási tanulmányi programban.
Az ösztöndíjas asz ösztöndíjszerződésben vállalja, hogy a tanulmányai elvégzését követően az ösztöndíj folyósításával azonos időtartamon keresztül az európai uniós feladatokhoz kapcsolódó vagy az integráció által közvetlenül érintett szakmai területen közszolgálati munkakört lát el a közigazgatásban, tanulmányai befejezéséig angol nyelvből, valamint az Európai Unió egy másik nyelvéből – elsősorban francia, német nyelvből – felsőfokú, C típusú – államilag elismert – nyelvvizsgával rendelkezik.
Az ösztöndíjast az európai uniós többlettanulmányai ideje alatt tanulmányi tanácsadó tanár segíti és az ösztöndíjas kapcsolatot tart a foglalkoztatását vállaló közigazgatási szerv megbízottjával. Az ösztöndíjas az ösztöndíjas szerződés tartama alatt legalább egyhavi szakigazgatási képzési gyakorlatot tölt el a foglalkoztatást vállaló közigazgatási szervnél, ennek hiányában a pályázati rendszer kezelője által kijelölt közigazgatási szervnél. A pályázati rendszer kezelője, illetve a foglalkoztatást tanulmányi szerződéssel vállaló közigazgatási szerv javaslatot tehet a szakdolgozat témájára.
Az ösztöndíj havi összege 50 000 Ft, amelyet 11 hónapon keresztül a pályázatot elnyerő, ösztöndíjas szerződést kötő, illetve azt teljesítő személy részére – a felsőoktatási intézményen keresztül – a Miniszterelnöki Hivatal folyósít, első ízben 2002. február 1-jétől.
Pályázati feltételek:
- magyar állampolgárság,
- magyar állami vagy állam által elismert nem állami felsőfokú intézmény nappali tagozatos, alapképzésre beiratkozott hallgatója jogi, igazgatási, közgazdasági, műszaki vagy agrárképzési szakcsoportban,
- tanulmányi eredménye átlaga egyetemeknél az előző négy, illetve főiskolánál két lezárt tanulmányi félévben, félévenként legalább 3,5 volt; kredit rendszerben tanulmányokat folytató egyetemi hallgatóknál az előző négy félévben legalább 100 kreditet, főiskolai hallgatóknál az előző két félévben legalább 50 kreditet teljesített 3,5 feletti kumulatív súlyozott tanulmányi átlaggal,
- két középfokú – C típusú – államilag elismert nyelvvizsga, amelyekből az egyik nyelv az angol, a francia vagy a német (felsőfokú, illetve további nyelvekről kiállított nyelvvizsga többletpontot jelent),
- 1500 Ft pályázati díj befizetése az erre szolgáló csekken.
Pályázni a pályázati adatlap kitöltésével, a pályázati díj befizetésével és a következő mellékletek csatolásával lehet: 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány, önéletrajz, 1 db fénykép (4x4-es), felsőoktatási intézmény igazolása az utolsó négy (főiskola esetén két) félév, félévenkénti tanulmányi átlagairól és a tanulmányok befejezéséről az erre szolgáló űrlapon (lásd a pályázati csomagban), pályaorientációs elgondolás, nyelvvizsga-bizonyítványok, a pályázó saját, eredeti aláírásával hitelesített másolatai (a kötelező két C típusú, középfokú nyelvvizsgán felüli esetleges további nyelvvizsgákról is.) A pályázat benyújtásával egyidejűleg, de legkésőbb a pályázati határidő lejártáig csatolható a közigazgatási szervvel kötött tanulmányi szerződés, mely előnyt jelent, de nem kötelező.
A pályázati adatlapot – 2 példányban – valamint a csatolandó mellékleteket – 1 példányban – a Tempus Közalapítványhoz, 1438 Budapest 70. Pf. 508. „Európai Közigazgatási Képzési Ösztöndíj” jeligével ellátva kizárólag postai úton lehet benyújtani.
A pályázati határidő: 2001. október 31. 24 óra (postabélyegző kelte) A pályázati eljárásban a pályázati határidő lejárta után hiánypótlásra nincs lehetőség, kivéve a hatósági erkölcsi bizonyítvány esetében, mely november 15-ig pótlólag is beküldhető. Az erkölcsi bizonyítvány pótlólagos beküldésére csak akkor van mód, ha a pályázó mellékeli határidőre beküldött pályázati anyagához a Magyar Posta hivatalos igazolását az eljárási díj befizetéséről (tehát az erkölcsi bizonyítvány kérvényezésének elindításáról.) A pályázatok bírálata három lépcsőben zajlik: a formai követelményeknek meg nem felelő pályázatok kiszűrése után a pályázati anyagokat a tanulmányi eredmény, a nyelvtudás és a pályaorientációs elgondolás alapján értékelik. A legmagasabb pontszámokat elért pályázókkal ezután szóbeli elbeszélgetésre kerül sor, ahol a bírálóbizottság a pályázók szakmai felkészültségéről, európai uniós ismereteiről és közigazgatási pálya iránti elkötelezettségéről tájékozódik. A szóbeli elbeszélgetésen való részvétel az ösztöndíj elnyerésének feltétele.
A pályázók szóbeli meghallgatásának időpontja: 2001. december 10-11. (Az érintett pályázókat a pontos időpontról december elején értesítjük!) A pályázatokat az EKKÖ Bizottság 2002. január 15-ig bírálja el. A bírálat eredményéről az EKKÖ Bizottság a pályázókat január hónapban írásban értesíti. A bírálat állásáról és eredményéről ezt megelőzően nem áll módunkban felvilágosítást adni! A pályázati csomag a Tempus Közalapítványnál, a közgazdasági, jogi, igazgatási, agrár, illetve műszaki egyetemek, illetve főiskolák tanulmányi hivatalaiban, valamint a megyei közigazgatási hivatalokban vehető át.
A pályázati csomag letölthető az Internetről: http://www.tpf.iif.hu címről, a pályázati díj befizetését szolgáló csekk azonban a fenti intézményeknél igényelhető.
A pályázattal kapcsolatban egyéb felvilágosítás a 06 (1) 210-9710-es telefonszámon kérhető.
Pályázat Európai Közigazgatási Képzési Ösztöndíj elnyerésére
A Miniszterelnöki Hivatal – mint az Európai Közigazgatási Képzési Ösztöndíj rendszerének kezelője – a Tempus Közalapítvány közreműködésével – pályázatot ír ki a 92/1998. (V.8.) Kormányrendelettel alapított Európai Közigazgatási Képzési Ösztöndíj elnyerésére.
Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
Vegyen részt és kérdezzen Ön is!
2024. november 28. 15:30
Véleményvezér
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten
A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt
A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben
Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről
Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben
Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát
Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.