A regionális tranzakciók értéke a teljes európai befektetési piac "tortából" 6,2 százalékos szeletet jelent. Ahogy 2006 első félévében is, Lengyelország és Oroszország viselte a tranzakciók oroszlánrészét, Lengyelország 43 százalékban, Oroszország pedig 24 százalékban. A befektetési piac 1999-es kezdete óta 27,3 milliárd euró értékű tranzakció ment végbe. Amíg a három kiemelkedő piacon (Lengyelországban, Magyarországon és Csehországban) a vásárlások 81 százalékot értek el a teljes értékből - Lengyelország egyedül 42 százalékot az sszértékből - a hagyományos piaci szereplők és opportunista befektetők a magasabb hozamokkal rendelkező piacok felé fordulnak.
A DTZ jelentésében arra számít, hogy Oroszország, amely gazdasága már az élénk fogyasztó-vezérelt terjeszkedés nyolcadik évében jár, válik majd a régió legvonzóbb helyszínévé az ingatlanfejlesztés és befektetés területén 2007-09-ben, egyre inkább koncentrálva az ország hatalmas régióira. A növekedés főbb hajtói közül az egyik az összesen 3millió m2 területű bevásárlóközpont fejlesztése 2007-08-ban, a legnagyobb Európában.
Főleg iroda
A fő piacokon 1999 óta, a vezető piaci ügyletek 45 százalékát iroda- , 37 százalékát a kiskereskedelmi, 7 százalékát raktár-, 9 százalékát pedig vegyes használatú és hotelingatlanok tranzakciói teszik ki. Lengyelországban azonban, melynek gazdaságát az erős hazai kereslet irányítja, a kiskereskedelem 2006-ban immáron harmadik éve átvette a vezetést az irodapiac előtt (53 százalék a 38 százalékkal szemben). A bérleti díjak emelkedésének korai jelei a főbb városokban, Prágában és Varsóban, és a fejlődő piacok igen csekély kínálata hozzájárulnak a Közép-Kelet Európai ingatlanállomány vonzerejéhez. A rendelkezésre álló és befektetésre váró pénz mennyisége eddig soha nem látott mértékű a folyamatos jelentős tőkeemelések miatt, amelyek közül az osztrák ingatlan-befektetők kiemelt szerepet töltenek be.
Míg a régió meghatározott rendeltetésű tőkéjének súlya többet nyom a magasabb kamatláb hatásánál, addig egyre nagyobb az aggodalom az árazás miatt. A főként Bukarestre és Moszkvára jellemző heves "hozamesés", egyre inkább csökkenti a befektetők hasznát, azáltal hogy a kiskereskedelem felső hozamának aránya Varsóban, Prágában és Budapesten 5.5 százalék és 6.25 százalék között mozog, nem sokkal meghaladva, a legtöbb Nyugat-Európai fővárost, ahol 4.25 százalék és 5.5 százalék között van.
A DTZ elemzőinek véleménye szerint további hozamcsökkenés várható a feltörekvő piacokon jóllehet lassabb ütemben, mint 2004 és 2006 között. A fejlett piacokon, egyre nagyobb hangsúly kerül az ingatlanok tulajdonságaira, ezáltal jobban megkülönböztetésre kerülnek a másodlagos ingatlanok a kiemelet kategóriájú termékektől.