Közleményükben mint emlékeztetnek rá, a 2025-re várható fogyasztóiár-növekedés 3,2 százalék, amelynek megfelelően 2025. januárban a nyugdíjak és más ellátásokat is 3,2 százalékkal korrigálták.
Az éves várható nyugdíjas fogyasztóiár-növekedés azonban – ma már biztosan állítható a januári 5,5 százalékos, a februári 5,6 százalékos és a márciusi 4,7 százalékos KSH adatok alapján – meghaladja a januári nyugdíjkorrekciót.
Az MNB Monetáris Tanácsa 2025. március 25-ei közleménye szerint:
„Az infláció az év hátralévő részében várhatóan a jegybanki toleranciasáv fölött alakul. Az élelmiszerek esetében az érintett termékkörben az árrések hatósági korlátozása a következő hónapokban mérsékli a fogyasztói árakat. A piaci szolgáltatások erőteljes árdinamikája az év egészében magasabb infláció irányába hat. Az MNB előrejelzése szerint idén éves átlagban 4,5–5,1 százalék közötti infláció várható.”
A kormány nevében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter március 27-én azt nyilatkozta, hogy a kormány 2025-re vonatkozó inflációs várakozása 4,5 százalékra módosult. Közölte, hogy
„megőrizzük a nyugdíjak vásárlóerejét, ezért ez azt is jelenti, hogy a nyugdíjasoknak novemberben 91 milliárd forintnyi kompenzáció jár”.
A januárban végrehajtott 3,2 százalékos nyugdíjkorrekcióhoz képest tehát további drágulás várható, ami indokolja az ez évi nyugdíjkorrekció megemelését.
A nyugdíjas szervezetek szerint a kompenzációra nem kell novemberig várni, meg lehet tenni a nyugdíjkorrekciót két lépésben is, ezt a törvény lehetővé teszi – hívták fel a figyelmet.