Orbán Viktor szerint a versenyképesség hanyatlása az EU legnagyobb baja – mi Magyarország válasza?

Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés szerint, hogy a globális gazdasági versenyben megállja a helyét. Az EU-nak olyan világos versenyképességi célokat kell meghatároznia, amelyek javítják az emberek jóllétét, csökkentik a gazdasági, társadalmi és környezeti kockázatokat, és a tagállamok erejét kihasználva építik a jövőt. A versenyképesség növelése számos kulcsterületet érint, beleértve az innováció ösztönzését, a digitális átalakulást, az energiahatékonyságot, a munkaerőpiac reformját és a kereskedelem élénkítését is. A GKI elemzése.

  1. Globális kereskedelmi kapcsolatok

A globális kereskedelmi kapcsolatok terén az EU továbbra is vezető szereplő, de globális kereskedelmi feszültségekkel és erős versennyel szembesül. Ennek érdekében csökkenteni kell a függőségeket, különösen a nyersanyagok terén, és ipari partnerségeket kell kialakítani a kulcstechnológiák ellátási láncának biztosítása érdekében. Emellett fontos új kereskedelmi megállapodások keresése a feltörekvő gazdaságokkal, valamint a kapcsolatok erősítése Ázsiával, Latin-Amerikával és Afrikával. A kereskedelem fejlesztése során a stratégiai ágazatokra, így például a technológia, a gyógyszeripar és a fenntartható ágazatokra célszerű összpontosítani.

  1. Egészséges verseny

Jelenleg az EU egyes szabályozásai és intézkedései nem erősítik a versenyképességet. A támogatási programokat úgy kell megtervezni, hogy ne torzítsák kedvezőtlen módon a versenyt. Emellett fontos a korrupció csökkentése minden szinten a tisztességes és hatékony verseny érdekében. A túlszabályozás és a bürokrácia csökkentése érdekében a reformoknak arra kell irányulniuk, hogy elősegítsék a versenyt és támogassák az üzleti növekedést.

Magyarország szerepe az EU versenyképességének növelésében

Magyarország kettős függésben lévő piacgazdasággal rendelkezik, amely a multinacionális vállalatokra és az állam szerepére épül. A magyar gazdaság növekedésének motorja a külkereskedelem és a külföldi tőkebefektetések, miközben az ipar a GDP 21 százalékát teszi ki. Magyarországnak kulcsfontosságú, hogy vonzó maradjon az autóipar számára, amely a hazai ipar egyik meghatározó szektora. Emellett az ország energiabiztonsága nagymértékben függ az orosz energiahordozóktól. Az energiaszektor függetlenedése, a termelékenység javítása, és az innováció kulcsfontosságú tényezők a magyar versenyképesség javításában.

Véleményvezér

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.
Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo