A magyar kormányfő, hozzá képest rendhagyó véleményt alkotva, még egy pozitív fair szóval is illette a csúcstalálkozót. Orbán Viktor kiemelte a bizottság energetikai javaslatai jelentették a legnagyobb veszélyt.
Sikerült egy fair megállapodást kiharcolnunk.
Harcolni ugyan nem nagyon kellett semmit a magyar delegációnak, mert már az ülés kezdetén mindenki elfogadta Emmanuel Macron francia elnök nyitógondolatát, miszerint az a legfontosabb, hogy az Európai Unió megőrizze egységét a gáz- és az energiaellátás ügyében folytatott tárgyalások és az ellátásbiztonság megteremtése során. A politikus hangsúlyozta, teljes egyetértésre van szükség a tagállamok között, és kijelentette: "nem jó" Európának, ha Németország "elszigeteli magát" a lehetséges gázárplafonról tervezett uniós tárgyalások közepette. A francia elnök ezzel arra utalt, hogy felkészülten érkezett a találkozóra és ismeri a német kancellár előző napi beszédét, amelyet a szövetségi parlamentben (Bundestag) mondott el. Ebben Olaf Scholz azt hangsúlyozta a német képviselőknek, hogy nem támogatja az importált földgáz árának európai uniós szintű hatósági korlátozását, mert kockázatosnak tartja. Azzal a veszéllyel járhat, hogy a szállítók inkább máshol adják el földgázt, ahol több pénzt kapnak érte.
Miután a két európai nagyhatalom vezetője jelezte a csúcs résztvevőinek, hogy gyakorlatilag nem lehet és nem is lesz konfliktus energetikai kérdésekben, mindenki nyugodtan hátradőlhetett székében és a résztvevők bátran elfogadhatták a szakértők által javasolt legliberálisabb változatot, amelyet az Európa Tanács elnöke ismertetett.