A korrupciós indexe ugyan nem változott Magyarországnak, de mivel más országoknak sikerült javulniuk e bűnözési kategória visszaszorításában, a végeredményt tekintve eddig soha nem látott siralmas képet nyújtunk. Dánia és Finnország első helye megkérdőjelezhetetlen, így ebben a két országban a legnehezebb a közhivatalnokok megkörnyékezése magánérdekek mentén.
A Transparency International Korrupció Érzékelési Indexe (Corruption Perception Index) 1995-ben került kialakításra, és a közszférában a korrupció érzékelt mértéke alapján rangsorolja az országokat az egész világon. A CPI a világon a legszélesebb körben használt korrupciós mutató.
A Korrupció Érzékelési Index az állami szektorban tapasztalható korrupcióra összpontosít, és a korrupciót, mint a közhivatallal személyes haszonszerzés céljából való visszaélést definiálja. A CPI összeállítása során használt felmérések olyan kérdéseket tesznek fel, amelyek a közhatalommal személyes előnyök céljából való visszaéléssel – mint például közhivatalnokok megvesztegetése, kenőpénz közbeszerzési eljárásokban, közpénzek hűtlen kezelése – kapcsolatosak, valamint olyan kérdéseket, melyek a korrupcióellenes politikák erejét vizsgálják, felölelve ezáltal mind a közigazgatási, mind a politikai korrupciót.