A 453 tagú alsóházban 218 igen szavazat kellett volna a javaslat elfogadásához. Elemzők szerint a szoros eredményt, a nem szavazatok nagy arányát az magyarázza, hogy a közvélemény körében nagyon népszerűtlen a hatalmas összegű segélytervről szóló javaslat.
A New York-i tőzsde Dow mutatója több mint 770 pont (közel 7 százalék) veszteségbe zuhant a hírtől, a technológiai részvénypiac, a Nasdaq vesztesége 9 százalék felett volt záráskor. A drámai szavazás a "nem" voksok többsége mellett, 226-207-es állásnál elakadt. A szavazást nyitva tartották a megszabott 15 percen túl is, de a szavazati arány nem változott (a képviselők a szavazás során megváltoztathatják véleményüket, leadott voksukat).
George Bush elnök hétfőn kora reggel sürgette a kongresszus tagjait: minél gyorsabban hagyják jóvá a hét végén véglegesített 700 milliárd dolláros pénzügyi mentőcsomagot. A kormányzat tagjai állítólag a szavazás alatt is telefonáltak a kongresszusba, hogy meggyőzzék a habozó képviselőket.
Mint Irak
Az előző heti feszített ütemű egyeztetések után a kongresszus demokrata párti és republikánus vezetői a hét végén közölték, hogy támogatják a minden korábbinál nagyobb, történelmi jelentőségű szövetségi tőkeinjekció tervét. A kétpárti kezdeményezés ennek ellenére nem kapta meg a szükséges támogatást. Több képviselő az iraki háborús felhatalmazáshoz hasonlította, sorsdöntő fontosságúnak nevezte a szavazást.
A válsággal itthon is számolni kell. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanács túlnyomó többséggel a 8,5 százalékos alapkamat tartásáról döntött, miközben 25 bázispontos kamatcsökkentési javaslat is volt - mondta Simor András, a jegybank elnöke hétfői tájékoztatóján. "A magyar pénzügyi rendszer stabil, a nemzetközi pénzügyi válságnak nincs közvetlen hatása a magyar bankrendszerre - jelentette ki Simor András. Ez akkor is igaz, ha most már nemcsak amerikai, hanem európai pénzintézetek is bajba kerülnek" - tette hozzá.