A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás az előző hónaphoz képest 2,4 százalékkal mérséklődött, így nem erősítette meg az előző hónapban mutatkozó kilábalást, azonban az ipari termelés így is jobban teljesít az előző negyedévhez képest. Az adatok arra utalnak, hogy az energiaárak mérséklődése még nem okozott egységesen enyhülést energiaintenzív ágazatokban, amelyek termelése továbbra is visszafogott lehetett. 2015. évi átlaghoz viszonyítva 19,1 százalékkal bővült az ipari termelés, míg 45,6 százalékkal haladja meg a 2010. évi átlagos termelési szintet.
Az ipari termelés tavalyi negyedik negyedév elejétől tapasztalt megtorpanását döntően az energiaárak robbanásának következtében elsősorban az energiaigényes ágazatokban bekövetkező termelés visszafogása vagy leállása okozta. Egyes ágazatokban, különösen az élelmiszeriparban pedig a gyengülő belső és külső kereslet eredményezett visszafogottabb termelést. Az ipari termelést az alacsonyabb energiafelhasználás hatására (részben az enyhe téli időjárásnak, részben a kényszerű energiamegtakarításnak köszönhetően) az energiatermelő ágazatok termelésének visszaesése is lefelé húzta.
A KSH közleménye szerint a legnagyobb súlyú ágazatok közül járműgyártás, valamint különösen a villamos berendezés gyártásának területén bővült a termelés volumene, míg a többi alágazatban csökkent, így a számítógép, elektronikai, optikai termék, valamint az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása is visszaesett.