Paulson rózsás képet festett az amerikai és a világgazdaságról: tulajdonképpen mindent dicsért, méltatta az amerikai szövetségi tartalékbankrendszer (Fed) készségét a likviditás növelésére, erősnek és egészségesnek nevezte az amerikai iparvállalatokat, a biztosítókat, a bankokat, az elsőrendű hitelek piacait, beleértve az elsőrendű jelzáloghitelekét.
A CNBC tévében elhangzott, propaganda ízű nyilatkozatából azonban a befektetők inkább arra a néhány megjegyzésére figyeltek, amelyekben Paulson mindenesetre elismerte, hogy jelenleg át kell értékelni a kockázatokat a hitelpiacokon, mert a nem elsőrendű jelzálogkölcsön-adósok fizetési nehézségei okozta, általános nyugtalanság, a mostani "nem elsőrendű válság" gyökerében, mint mondta, rossz hitelezési gyakorlat érhető tetten. Azt mondta, a kiigazítás folyamata, a hitelpiaci kockázatok újraárazása nem ígérkezik gyorsnak, és némi kárt okozhat a gazdasági növekedésnek is. - A gazdasági növekedés kisebb lesz, mint egyébként lett volna - mondta.
A forint árfolyama kedd délután tovább gyengült az euróhoz képest a budapesti bankközi devizapiacon; kedd délután 261,40/50 volt az árfolyam, ami a reggeli 260,00/15 forinttól 140 fillérrel, a péntek délutáni 257,20/25 forintos euróárfolyamtól ugyanakkor már 420 fillérrel tér el.