A dolgos hétköznapok leginkább a felnőttekre jellemzőek, diákként elsődleges célunk a tanulás, a fejlődés és persze a pihenés. Sokszor azonban diákként is szeretnénk kipróbálni magunkat a munka világában, hogy tapasztalatokra és természetesen némi bevételre tegyünk szert, hiszen a diákoknak is vannak céljaik: akár egy új telefon, egy divatos bringa vagy éppen egy külföldi nyaralás a barátokkal. Az ilyen rövid távú vagy szezonális munkavállalásra a legalkalmasabbak a tanulmányi szünetek, ezek között is elsősorban a hosszabb, összefüggő nyári szünetben kínálkoznak a legjobb lehetőségek.
„A fiatalokat elsősorban a pénzgyűjtés motiválja, a felelős szülőkben viszont az is felmerül, hogy az alkalmi munkavégzés egyúttal segítség a gyermekek pénzügyi tudatosságra való nevelésében is. Nagyon fontos tudatosítani, hogy az első munkával kapcsolatos élmény rendkívül meghatározó lesz a továbbiakban a fiatal életében, ezért kiemelten fontos, hogy az pozitív élmény legyen és a fiatal, jövőbeni munkaerő motivációját építse. A munkavégzésre való kizárólagos ösztönzője nem szabad, hogy csak a pénz legyen, legalább ennyire fontos a bennünk rejlő képességek megélése, az alkotni vágyás és az értékteremtés is, mint lehetséges motiváció.” – árulta el Katkics Attila, HR szakember.
A munkaerőhiány miatt több a lehetőség
Jelenleg több ezer álláslehetőség között válogathatnak a diákok országos szinten. A fiatalok munkavállalásának legegyszerűbb módja a diákszövetkezeteken keresztül kínálkozik, ahol a dolgozni vágyókat egyszerűsített, online regisztráció, adminisztráció és mindenfajta segítség várja.