Milliárdos focisták

A bevételi dobogó csúcsán a Real Madrid, második helyen a Barcelona. Anglia nyolc csapattal képviselteti magát az első húszban.

A Deloitte Football Money League szerint a világ 20 leggazdagabb klubcsapatának teljes forgalma meghaladja a 3,3 milliárd eurót. A 202 millió fontos (292 millió eurós) összesített árbevételével a Real Madrid változatlanul vezeti a mezőnyt, ugyanakkor az idei év legdinamikusabb csapata a Barcelona volt, amely négy helyet ugrott előre, s így az első két helyen spanyol csapat áll.

A Manchester United, amely a Deloitte Football Money League első nyolc kiadásában az élen állt, változatlanul a legelőkelőbb helyezést tudhatja magáénak az első húszban szereplő nyolc Premiership klub közül.

Spanyolország egyeduralkodó

A Real Madrid megtartotta a múlt évben megszerzett első helyét, ugyanakkor közvetlenül mögé, a második helyre zárkózott fel a Barcelona, amely árbevételét tekintve jelentős átalakuláson ment át a 2003-2004-es szezon óta. Dan Jones, a Deloitte Sport Üzletági Csoportjának partnere ezt a következőképp kommentálta: "Árbevétel tekintetében az idén Spanyolország egyeduralkodó: a Real Madrid megtartotta első helyét, míg a Barcelona négy pozíciót előrelépve a második helyet kaparintotta meg."

"A két csapat eltérő stratégiát alkalmaz. A Real kereskedelmi forgalmát szupersztárok megvásárlásával próbálja növelni, míg a Barcelona kiegyensúlyozottabb árbevételi profilra törekszik. Mivel mindkét spanyol óriás 300 millió eurót meghaladó forgalomra számít a 2006-2007-es évadban, nagy valószínűséggel a következő szezonban is ugyanez a két csapat fogja vezetni a legnagyobbak listáját."

Manchester United a legnyereségesebb

2005-2006-ban a 20 legjelentősebb klubcsapat összesített árbevétele meghaladta a 3,3 milliárd eurót. Erről Dan Jones a következőképp vélekedett:  "A labdarúgás népszerűsége - különösen a legmagasabb szinten - várhatóan tovább erősödik. Az elmúlt év gyors növekedése szintén a közvélemény és az üzleti világ folyamatos érdeklődésére utal. Egyre több európai klub ismeri föl a globális piac jelentőségét."

Az első húsz csapat között kizárólag európai klubokat találunk, ebből 8 helyet angol, négy helyet olasz, három helyet német, két helyet spanyol és egy-egy helyet skót, francia és portugál csapatok foglalnak el. Anglia legerősebb képviselője a Manchester United, amely idén a negyedik helyre szorult vissza. Dan Jones erről így vélekedett: "Lehet, hogy idén a Manchester Unitednek csak a negyedik hely jutott, ám amint a stadionfejlesztési projektjük a végéhez ér, a következő idényben várhatóan ismét feljebb lépnek majd a listán.  Említésre méltó tény, hogy a Manchester United változatlanul a legnyereségesebb labdarúgó klubcsapat a világon."

Véleményvezér

Elszabadultak a Magyar Posta árai

Elszabadultak a Magyar Posta árai 

Ez most nem finom.
Nem sikerült az első versenyképességi vizsgája Magyarországnak

Nem sikerült az első versenyképességi vizsgája Magyarországnak 

Az egykori magyar sikerágazat rosszul teljesít.
Szlovákiába érdemes menni élelmiszert vásárolni, a mélybe vitték az ÁFA-t

Szlovákiába érdemes menni élelmiszert vásárolni, a mélybe vitték az ÁFA-t 

Lassan bármerre megyünk kisebb árakkal találkozunk, mint itthon.
Hadházy Ákos megtalálta Orbán Viktort

Hadházy Ákos megtalálta Orbán Viktort 

Reméljük lesz indiai szelfi is.
Megvan az új lengyel minimálbér, alulmaradtunk

Megvan az új lengyel minimálbér, alulmaradtunk 

Hol van már a Magyarország jobban teljesít szlogen?


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo