Milliárdos focisták

A bevételi dobogó csúcsán a Real Madrid, második helyen a Barcelona. Anglia nyolc csapattal képviselteti magát az első húszban.

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Deloitte Football Money League szerint a világ 20 leggazdagabb klubcsapatának teljes forgalma meghaladja a 3,3 milliárd eurót. A 202 millió fontos (292 millió eurós) összesített árbevételével a Real Madrid változatlanul vezeti a mezőnyt, ugyanakkor az idei év legdinamikusabb csapata a Barcelona volt, amely négy helyet ugrott előre, s így az első két helyen spanyol csapat áll.

A Manchester United, amely a Deloitte Football Money League első nyolc kiadásában az élen állt, változatlanul a legelőkelőbb helyezést tudhatja magáénak az első húszban szereplő nyolc Premiership klub közül.

Spanyolország egyeduralkodó

A Real Madrid megtartotta a múlt évben megszerzett első helyét, ugyanakkor közvetlenül mögé, a második helyre zárkózott fel a Barcelona, amely árbevételét tekintve jelentős átalakuláson ment át a 2003-2004-es szezon óta. Dan Jones, a Deloitte Sport Üzletági Csoportjának partnere ezt a következőképp kommentálta: "Árbevétel tekintetében az idén Spanyolország egyeduralkodó: a Real Madrid megtartotta első helyét, míg a Barcelona négy pozíciót előrelépve a második helyet kaparintotta meg."

"A két csapat eltérő stratégiát alkalmaz. A Real kereskedelmi forgalmát szupersztárok megvásárlásával próbálja növelni, míg a Barcelona kiegyensúlyozottabb árbevételi profilra törekszik. Mivel mindkét spanyol óriás 300 millió eurót meghaladó forgalomra számít a 2006-2007-es évadban, nagy valószínűséggel a következő szezonban is ugyanez a két csapat fogja vezetni a legnagyobbak listáját."

Manchester United a legnyereségesebb

2005-2006-ban a 20 legjelentősebb klubcsapat összesített árbevétele meghaladta a 3,3 milliárd eurót. Erről Dan Jones a következőképp vélekedett:  "A labdarúgás népszerűsége - különösen a legmagasabb szinten - várhatóan tovább erősödik. Az elmúlt év gyors növekedése szintén a közvélemény és az üzleti világ folyamatos érdeklődésére utal. Egyre több európai klub ismeri föl a globális piac jelentőségét."

Az első húsz csapat között kizárólag európai klubokat találunk, ebből 8 helyet angol, négy helyet olasz, három helyet német, két helyet spanyol és egy-egy helyet skót, francia és portugál csapatok foglalnak el. Anglia legerősebb képviselője a Manchester United, amely idén a negyedik helyre szorult vissza. Dan Jones erről így vélekedett: "Lehet, hogy idén a Manchester Unitednek csak a negyedik hely jutott, ám amint a stadionfejlesztési projektjük a végéhez ér, a következő idényben várhatóan ismét feljebb lépnek majd a listán.  Említésre méltó tény, hogy a Manchester United változatlanul a legnyereségesebb labdarúgó klubcsapat a világon."

Véleményvezér

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.
2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia 

Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.
A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.
Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump

Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump 

A közgazdászok pártállás nélkül visítanak.
180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja

180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja 

A politikusok némelyike felülmúlja a szélkakasokat.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo