„Az embereket sokszor a kapzsiság és a félelem vezérli, ami megalapozatlan pénzügyi döntésekhez, illetve bizonytalansághoz vezet. Sokan egyszerűen nem biztosak abban, hogy helyes-e a feltételezésük. Ilyenkor úgy kell meghoznod a döntésedet, hogy picit elszakadsz az érzelmeidtől, és több döntési pontot jelölsz ki. Egy egészséges zsinórmértéket érdemes kialakítani” – osztotta meg gondolatait Judit.
„Ha egy adott cég értéke nagyban függ a növekedésétől, akkor én mindenképpen arra biztatnám a befektetőket, hogy alaposan nézzék meg a kockázatokat” – figyelmeztetett Edit.
„Volt már ilyennel tapasztalatom, nem volt könnyű levonni a tanulságokat, amikor veszítettem a befektetésen, de sokat fejlődtem.”
Viktória pedig azt mondta:
„Én a kockázatvállalás mértékét az adott célhoz igazítom. Át kell gondolni, mennyi idő van például az adott cél megvalósulásáig, és milyen stratégiát kell alkalmazni. Ha valakivel együtt dolgozom, mindig azzal szoktam kezdeni, hogy írja össze minden kiadását és bevételét az elmúlt 3 hónapból. Ez akár egy napba is beletelhet, de a kellő önismeret nélkül nem tudhatjuk, milyen befektetők is vagyunk valójában.”
Judit egyetértőleg hozzátette:
„Az élet ilyen. Nyerünk vagy tanulunk, de ne feledjük, megvan bennünk a képesség, hogy a pénzt újra megteremtsük, ha el is veszítettük. Viszont egy biztos, kizárólag munkából nem lehet meggazdagodni.”
„Amióta az online platformjaimat építem, mindig azt kérdezik tőlem, hogy mi a tuti befektetés. Ilyen szerintem nincs. Hozzáállás és stratégia létezik, és ennek kiemelkedően fontos része, hogy olyan emberekkel legyünk körülvéve, akik szintén tenni akarnak, olyan közösségnek legyünk a része, ahol tudatosan gondolkodnak a pénzügyekről” – összegzett Viktória.