Mibe kerül egy fővárosi lakás?

A budapesti lakásfejlesztések sorában egyre népszerűbb a pesti belváros V. kerülete, valamint a VI., VII. és XIII. kerületek belső magjai.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A fővárosi új lakások árai a kerületen belüli presztízs szerint igen széles skálán mozognak. Az Otthon Centrum (OC) adatai szerint például az I. kerületben 520 ezer és 1,4 millió forint között szóródnak, míg a II., III., XI. és XII. kerületek kiemelt hegyvidéki részein épülő, magas műszaki színvonalú lakások négyzetméteréért 450 ezer és 1,2 millió forint között kell fizetni. Ennél jóval olcsóbban lehet hozzá jutni új lakáshoz a főváros ugyancsak kiemelt kertvárosi zónáiban, ahol szinte folyamatos a kereslet a nívósabb, új lakások iránt. Ilyen zóna például a XI. kerület déli, vagy a XXII. és XIV., illetve a XVI. kerületek egyes részei, ahol napjainkban a négyzetméterárak az OC adatai alapján 280-480 ezer forint között vannak.

A budapesti lakásfejlesztések sorában egyre népszerűbb a pesti belváros V., kerülete, valamint a VI., VII. és XIII. kerületek belső magjai, és a VIII., IX. kerületek Nagykörúthoz közel eső részei. Itt az új lakások négyzetméterenkénti ára 320 ezer forinttól 1 millió forintig terjed, míg a pesti belváros Duna-partján - a kiszemelt új lakás méretétől, a társasházban elfoglalt helyétől stb. függően - 350 ezer és 1,2 millió forint közötti összeget kell letenni egy négyzetméterért.

Ennél kissé olcsóbban megszerezhető egy-egy új lakás tulajdonjoga a bel-budai területeken: például a III. kerület déli, a II., a XII. kerület belső, valamint a XI. kerület északkeleti részén, ahol 400-800 ezer forint közötti négyzetméterárakkal találkozhatnak a vásárolni szándékozók. A legolcsóbbak fővárosi viszonylatban az OC elemzői szerint az ún. periferikus kertvárosi területek. Ide tartozik a IV., a XV., a XVI. a XXI. és XXII. kerületek nagyobb része, a teljes XVII., XVIII. és XXIII. kerület, de a X., XIX., illetve XX. kerületek külső sávjai is. A négyzetméterárak itt 250-380 ezer forint között szóródnak, a jellemző adásvételi ár 280-320 ezer forint között mozog.

Külön kategóriát képeznek a tömegigényt kielégítő ún. átmeneti zónák, vagyis a nagyrészt volt ipari hasznosítású területek. Ilyenek több kerületben (III., VII., VIII., IX., X. stb.) is találhatóak. Az árak itt mára 270-450 ezer forint között alakultak négyzetméterenként, a jellemző ársáv 290-360 ezer forint között mozog.

Véleményvezér

A tervezett budapesti mini-Dubaj felhőkarcolója pont egy légifolyosóba esik

A tervezett budapesti mini-Dubaj felhőkarcolója pont egy légifolyosóba esik 

Nem tűnik túl átgondoltnak a mini-Dubaj projekt.
A Jobbik volt elnöke szerint Lázár János lebukott

A Jobbik volt elnöke szerint Lázár János lebukott 

Bindzsisztán működik, ahogy kell.
Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo