Hétfőn teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a foglalkoztatottság-munkanélküliség októberi alakulását. Szeptemberben a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma 4 millió 687 ezer volt, 9 ezerrel több az előző havinál. A foglalkoztatotti létszámnak a KSH által fő mutatóként használt háromhavi mozgóátlaga a július-szeptemberi időszakban 4 millió 663 ezret tett ki, ami 36 ezerrel több, mint az előző év azonos időszakában és 4 ezerrel több az egy hónappal korábbinál. Szeptemberben a munkanélküliek száma 195 ezer, a munkanélküliségi ráta az előző havival azonos, 4,0 százalékos volt. A július-szeptemberi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 190 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,9 százalékos volt, 0,2 százalékponttal csökkent az egy hónappal korábbihoz képest.
Kedden a keresetek szeptemberi statisztikáját közli a KSH. Augusztusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 426 500, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 283 600 forint volt, egyaránt 8,9 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban.
GDP-adat és külkereskedelem
Szerdán a bruttó hazai termék (GDP) harmadik negyedévi 2. becslését, az októberi ipari termelői árakat, és a szolgáltatások harmadik negyedévi külkereskedelmét publikálja a KSH. Ezek mellett a novemberi Beszerzési Menedzser Index (BMI) is megjelenik.Az első becslés alapján a harmadik negyedévben Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers és a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint is 6,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az előző negyedévhez képest a gazdaság teljesítménye 0,7 százalékkal nőtt a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint.
A szolgáltatások exportjának euróban számított értéke 20,8 százalékkal nőtt, miközben az importé 3,4 százalékkal csökkent a második negyedévben a múlt év azonos időszakához képest. Az aktívum 1571 millió euró volt, 983 millió euróval több az egy évvel korábbinál. A járvány negatív gazdasági hatásai a második negyedévben már alig voltak érzékelhetők a szolgáltatások külkereskedelmében. Az előző negyedévhez mérten az export 16,9 százalékkal nőtt, az import 0,6 százalékkal csökkent. A szolgáltatáscsoportok közül a szállítási szolgáltatások 554, a turizmus 482, a bérmunka szolgáltatások pedig 323 millió euróval járult hozzá második negyedév aktívumához.