Ukrajna január 5-én csökkentette a magyar szállítási igényt, majd január 6-án teljes mértékben leállította a gázszállítást, amelyet csak január 20-án kora délután állított helyre. Szerda óta már a megszokott, a gázkereskedők által igényelt napi mennyiség érkezik. Csütörtökön az előzetes adat szerint 50 millió köbméter volt a földgázfelhasználás, a gázkrízis közel három hétig tartó időszakában pedig átlagosan napi 60 millió köbméter körüli földgázmennyiségre volt szükség.
A téli időszakban napi átlagban mintegy 38 millió köbméter, keleti irányból érkező import kiesése miatt január 6-án az első kategóriába tartozó ipari nagyfogyasztók, köztük az erőművek felhasználását korlátozták. Az áramtermelőknek át kellett állniuk földgázról olajtüzelésre. A korlátozást az első kategóriában január 15-én reggel feloldották, az erőművek fennakadás nélkül álltak vissza a következő órákban a gázra.
Az erőműveknek egyébként a törvényi előírásnak megfelelően 16 napra elegendő olajkészlettel kell rendelkezniük. A gázturbina-olaj összetételében és árképzésében is hasonlatos a dízelhez, viszont drágább a földgáznál. Több erőmű esetében a tüzelőanyag költségét teljes mértékben a vevő fizeti meg, más erőművek más típusú szerződéseket is kötnek, amely alapján a tüzelőanyag árának alakulása már a társaság saját kockázata. A magyarországi földgáz nagykereskedő E.ON Földgáz Trade Zrt.-nek nem okozott jelentős többletköltséget az Ukrajna felől kiesett import pótlása, nyugatról a cég normál piaci áron kapta a földgázt. Az pedig a fűtési időszakban teljesen megszokott, hogy a földalatti tárolóból is vesznek ki gázt.