Mivel a szóban forgó termékek eredetisége megkérdőjelezhető volt, a NAV felkereste a védjegy jogosultjának képviseletét, ahonnan megerősítették: a karórák hamisítványok, amelyek engedély nélkül kerültek volna forgalomba.
A pénzügyőrök a 458 millió forintot meghaladó vagyoni hátránnyal bíró hamis karórákat lefoglalták és büntetőeljárást indítottak.
A NAV Repülőtéri Igazgatóságának pénzügyőrei az elmúlt hónapokban már több mint 3000 luxusóra-hamisítvány piacra kerülését akadályozták meg, amelyek vagyoni hátránya együttesen a másfél milliárd forintos értékhez közelít.
Az elektronikus kereskedelem térhódítása egyre jelentősebb, amellyel egyenes arányban nő a különböző hamis termékek forgalomba kerülésének veszélye. A NAV kiemelt figyelmet fordít az interneten keresztül rendelt külföldi áruk ellenőrzésére, a jogsértő cselekmények megakadályozására és felderítésére, mindemellett felhívja a vásárlók figyelmét a webes felületekről történő rendelés előtti részletes tájékozódás szükségességére. (Nemzeti Adó- és Vámhivatal)