A két város a tervek elkészítéséhez jelentős segítséget kapott az Európai Uniótól, miután sikerrel szerepelt az Intereg pályázaton - mondta el az MTI kérdésére Komárom polgármestere. Zatykó János tájékoztatása szerint a magyar város 155 millió forintos támogatást kapott az EU-tól, 41 millió forint az állami támogatás és 10 milliós volt a városi költségvetés által vállalt önerő.
Bastrnák Tibor, Komarno vezetője 26 millió koronás, mintegy 182 millió forintos EU-s és kormányzati támogatásról számolt be, melyből 5 százalék a városi önerő. A két város közös versenypályázatát a Komarno Konzorcium nyerte el, melynek tagjai a Pont-terv Zrt. és a Dopravoprojekt Bratislava Rt. lett - mondta el Zatykó János.
Komáromtól Pozsonyig a Duna valamennyi hídját a Dopravoprojekt tervezte - mondta el a vállalkozás vezetője a szerződés ünnepélyes aláírása után. A Pont-terv Zrt. a szlovák cég partnere volt az esztergomi Mária-Valéria tervezésénél és a komáromi Erzsébet híd felújítási munkáinál - tette hozzá a magyar vállalat vezetője.
A dokumentációnak tartalmazni kell az 590 méter hosszú híd, valamint a hídhoz csatlakozó úthálózat tervezetét, ez a szlovákai részen 800 méter, a magyar oldalon 1200 méter lesz. Az építési engedélyhez szükséges tervek egy év alatt készülnek el.
A polgármester elmondta, Komáromnál a meglévő hídra már nem lehet iparfejlesztést alapozni. Az új híddal csökkenteni lehet a belvárosok forgalmát és a két város ipari övezeteinek összekötése új lendületet adna a gazdaság fejlődésének a térségben.