Az optimizmusra az ad okot, hogy nemzetközi összehasonlításban a budapesti lakásárak még mindig jóval alacsonyabbak, mint Prágában vagy akár Varsóban. Ennek ellenére a külföldi tőke egy része a jövőben más, környező országokba áramolhat, hiszen ott kedvezőbbek az adózási feltételek. Jó példa erre az ÁFA mértéke, amely 20%-os Magyarországon, míg Csehországban csupán 5, Lengyelországban pedig 7%-os áfát kell fizetni az új építésű lakások után - mondta Erdős Ildikó, a cég marketingért felelős igazgatója.
Az ingatlanadó 2008-as bevezetése nem fogja megrázni a piacot, hiszen jó helyen, jó minőségben épülő lakásokból még ma is kevés van a fővárosban. Az adó bevezetése már csak azért sem tántorítja el a magyarokat a vásárlástól, mert erősen berögzültek fogyasztói szokásaik, amelynek központjában a tulajdonszerzés áll. A magyarok nem szeretnek lakást bérelni, akkor érzik magukat biztonságban, ha sikerül saját lakást vásárolniuk.
A Sun Palace és a Csillagkert teraszház fejlesztője úgy véli, az ingatlanadó inkább csak azokat fogja érinteni, akik albérletből szeretnének átköltözni saját lakásba, ám az adó nagyságrendileg megnövelné azonnali kiadásaikat. Ők várhatóan előbbre hozzák vásárlásaikat, vagy ha ezt nem tehetik, akkor elhalasztják azt addig, amíg az adó összegét jövedelmükből ki nem gazdálkodták