A 6G hálózat szabványosításáról szóló megbeszélések várhatóan 2025 körül kezdődnek el, a technológia kereskedelmi forgalomba hozatala pedig 2029-re valószínű. Az LG K+F-be történő befektetései, a stratégiai partnerségek és a sikeres technológiai bemutatók azt demonstrálják, hogy a vállalat készen áll és eltökélt, hogy a 6G-re való globális átállás élére álljon.
2019-ben az LG a Koreai Felsőfokú Tudományos és Technológiai Intézettel (KAIST) közösen létrehozta az LG Electronics-KAIST 6G Research Centert, ami az első ilyen jellegű ipari-egyetemi együttműködésen alapuló kutatási intézmény Dél-Koreában. A vállalat mindemellett továbbra is a világ vezető egyetemeivel együttműködve dolgozik a 6G alaptechnológiáin, a 6G alaptechnológia fejlesztésére pedig K+F partnerséget kötött különböző intézetekkel is, köztük a német Fraunhofer Intézettel, a Koreai Szabványügyi és Tudományos Kutatóintézettel (KRISS) és a Keysight Technologies-zal.
Az LG az egyetlen koreai vállalat, amelyet az amerikai távközlési szövetség (ATIS) által elindított vezeték nélküli technológiai csoport, a Next G Alliance vezetőjévé neveztek ki. A vállalat 2021 óta tölti be ezt a pozíciót, és számos olyan projektet felügyel, amelynek célja, hogy feltárja a 6G kommunikációs technológia kihasználhatóságát és meghatározza a műszaki követelményeket.
A vállalat októberben, az LG 6G Tech Festa elnevezésű rendezvényen – amelynek társszervezője az LG U+ lesz – osztja meg a 6G technológia fejlesztése terén elért legfontosabb eredményeit.