A Fitch az idei év végéig hoz döntést - közölte a Bloombergnek adott telefonnyilatkozatában David Heslam, a hitelminősítő egyik igazgatója. Heslam szerint a nyugdíjreform irányváltása negatív hatással jár a közfinanszírozás középtávú fenntarthatóságára, hozzátéve, hogy az intézkedés az azonnali finanszírozási igényeket csökkenti.
A költségvetési kiigazítás, amely Magyarországon 2006 óta végbement, uniós mércével jelentős volt, de a most bejelentett intézkedések azt sugallják, hogy a kiigazítás bizonyos fokig kérdésessé válik - vélekedik Heslam, aki szerint a kezdeti jelek nem különösképpen bátorítóak: az állandó kiadásokat időleges, a pénzügyi, az energia és kereskedelmi ágazatra kivetett adóemeléssel finanszírozzák. Heslam jelezte, hogy a részletek hozzáférhetővé tételével teljes információt várnak a intézkedésekről.
Magyarország szuverén adósságát a három legnagyobb hitelminősítő - a Standard & Poor's, a Moody's Investors Service, a Fitch Ratings - egyaránt a közepes befektetői sávban, de három különböző szinten tartja nyilván. Az S&P "BBB mínusz" osztályzatánál a Fitch egy fokozattal magasabb, "BBB", a Moody's még eggyel jobb, "Baa1" (a másik két cég metodikájában "BBB plusz"-nak megfelelő) besorolással listázza a magyar államadósságot.