Az egészségügyi intézményekben a napi többszöri fertőtlenítő takarítás sem tudja hatékonyan felvenni a versenyt a fertőzésekkel szemben, hiszen a betegforgalom a délelőtti órákban megugrik, majd délután megkezdődik a beteglátogatás. Ez azt jelenti, hogy folyamatosan kerülhet be kórokozó a közösségi terekbe és a betegszobákba is.
A hagyományos fertőtlenítési eljárások a kezelés után nagy hatékonyságot mutatnak, de ez a hatásuk hamar el is „illan”, és a takarítások/fertőtlenítések közötti időszakokban a felületek „védtelenné” válnak, azaz képessé válnak a fertőzések továbbadására. A Resysten bevonatrendszerének előnye, hogy molekuláris szinten épül be a felületbe és hagyományos takarítási eljárással (például vegyszeres törléssel) nem lehet eltávolítani, így folyamatosan képes kifejteni a hatását. Egy láthatatlan védelmet képez a kezelt tárgyakon.
Magyarországon több kórházban használták már a magyar cég felületkezelő eljárását, és ezekben az intézményekben a környezetbakterológiai mintavételezések bizonyítottan kevesebb számú kórokozót mutattak ki. De nem csak hazánkban, hanem számos európai kórházban és szociális intézményben is sikert hozott az alkalmazása. Csehországban a Prágai Katonai Kórházban a vizsgált felületeken 92,7 százalékkal csökkentek a szennyeződések. Az NHS (National Health Service), az angol Nemzeti Egészségügyi Szolgálat egyik intézménycsoportjában az intenzív osztályok lélegeztetőgépeit felületkezelték a Resysten bevonatával, ahol a független laboratóriumi vizsgálatok a kórokozók 93 százalékos csökkenését mutatták ki.