Kutatási és technológiai célokra 47 milliárd

Bővül a lágymányosi Infopark, a hamarosan elkészülő C épületet egy újabb kivitelezése követi. A bérlők között ezúttal nem csupán IT-cégeket köszönthetnek: irodákat vesz ki egy államigazgatási intézményt.

Lebontani sajnos nem fogják, de tatarozzák, és lakóit kiköltöztetik annak az épületnek, amelyik a belvárosi Szervita téren otthont ad például a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatalnak (NKTH). A kormányzati szervezet - élve a rendhagyó bérlőnek felkínált tarifális előnyökkel - stílusos környezetben választ magának otthont, elhagyva a Szervita téri, volt OMFB-székházat, a lágymányosi Infopark legújabb épületében vesz ki irodákat. A vállalkozások által már egy éve folyamatos befizetésekkel feltöltött innovációs alap kezelőjének, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatalnak így legalább szeme előtt lesznek a pénzből támogatandó intézmények.

A költözést és bérlést bejelentő sajtótájékoztatón Boda Miklós NKTH-elnök ki is fejtette, hogy az egyetemek - a természettudományokat oktatók - 6 milliárd forintnyi, ilyen eredetű forrással számolnak az idén. Az Irányi János nevét viselő - az innovatív ötlettől annak megvalósulásig tartó folyamatot finanszírozó - program három évre ötmilliárdot költ el. A büdzsé terhére ebben az évben 35 milliárd forintot fizetnek ki a korábban kiírt pályázatokra, s meghirdettek 47 milliárdnyi forrást kutatási és technológiai célokra. Az innovációs alapba egyébiránt 15 milliárd forint folyt be az előző évben, s hasonló összeggel számol a hivatal az idén is.

A Infopark Fejlesztési Rt. a hamarosan átadásra kerülő legújabb épület új bérlőjét bejelentő tájékoztatót arra használta fel, hogy egyfajta mérleget vonjon a rendhagyó ingatlanfejlesztési projektről. A már szinte késznek mondható C épületbe az első félévben költöznek be az igénylők, s az épületben gyakorlatilag minden négyzetméternyi hely gazdára talált. A folytatás a D jelű épület építésében ölt testet. Az egyetemi környezetben kialakított Infopark "mérlege" így tehát 60 ezer négyzetméternyi már bérbe adott helyiség, s további 40 ezer négyzetméter jelenti a bővülést. A német IVG nevű, javarészt a lágymányosihoz hasonló funkciójú építményekkel foglalkozó ingatlanfejlesztő cég Európa számos nagyvárosában ad otthont kutatással foglalkozó cégeknek, intézményeknek. Budapesten már egy évtizede tevékenykedik a társaság, a lágymányosi épületeiben az IT-, a szoftver-, a telekommunikáció nemzetközi és magyar vállalkozásai vesznek igénybe irodákat, laboratóriumokat, illetve élnek azzal a lehetőséggel, hogy a szomszédos telkeken működik a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem, prezentálva az igényes szellemi hátteret. Az IVG hosszú távon tervezi jelenlétét Budapesten, keresi a további ingatlanfejlesztési lehetőségeket, legyenek azok olyanok, mint amilyen a két Andrássy úti felújított, bérbe adott irodaházuk.

Véleményvezér

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt 

A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.
Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo