Itthon még kevésbé ismert
A magyar cég szakemberei már 2020-ban felismerték a piaci rést, de nem találtak Magyarországon olyan fröccsöntő üzemet, ahol van akkora rotációs kemence, amivel ki lehet önteni egy egész pincét. Az egyik hazai üzem két részben tudta volna kiönteni, majd összeragasztották volna, de azzal nem lehet azt a minőséget és látványt elérni, mint az illesztésmentes megoldással, így az Európai Unióban keresek és találtak mobilpince-gyártót.
„Ahogy a hazai vásárlók lassan megismerik a mobilpincéket, azt látjuk, hogy a tárolók felhasználása igen változatos: a legtöbben tárolásra használják, klasszikus értelemben vett kamrának, például borospincének, sajtérlelőnek. Akár mondjuk kerti sufniként is jól funkcionál, de egyre többen vannak azok is, akik a medencéjükhöz tartozó gépházat a mobilpincében alakították ki. Olyan ügyfelünk is van, aki gyerekkuckónak rendezte be és akad, aki a legnagyobb méretű pincébe leköltözött, nála lakóhelyiség szerepét tölti be.“ – sorolja Varga Balázs a felhasználási módokat.
Minden háznak kell egy pince!
Valójában minden ingatlanhoz tartoznia kellene egy olyan tárolóhelyiségnek, ahova elrejthetjük a nem túl dekoratív, de szüskéges háztartási gépeket, eszközöket, ahol tárolhatjuk a tartós élelmiszereket vagy a barkácsfelszerelést. Bár a mobilpince technológiája modern, egy ősi módszerrel, energiahatékonyan működik, hiszen a föld alatti állandó a hőmérsékletet kihasználva áram felhasználása nélkül hűt.