Kiszállt a pálinkafőzésből Tiborcz István

Kicsit több mint 4 éven keresztül volt Orbán Viktor miniszterelnök veje igazgatóság tag egy hivatalosan desztillált szeszes italt gyártó cégben. Idén nyár elején azonban elege lett.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A cégkivonatok és a nyilvánosan elérhető információk alapján mondhatnánk, hogy nem váltotta be Tiborcz István reményeit a pálinkabiznisz, de hogy valójában mi állt a miniszterelnöki vő döntésének hátterében, csak ő tudhatja. Ami viszont biztos, hogy kicsivel több mint 4 év után kiszállt a hivatalosan desztillált szeszes italt gyártó cég operatív irányításából.

A G2G Zrt.-t még 2011 elején jegyezte be a cégbíróság még Házipálinka Bérfőzde néven, biatorbágyi székhellyel, fő tevékenysége már akkor is desztillált szeszes ital gyártása volt. Eredeti formájában azonban nem sokáig működött a társaság, hiszen egy évvel később Budapestre költözött és felvette a G2G Zrt. nevet. A meglehetősen ismeretlen cég akkor került be a hírekbe, amikor 2015 márciusában Tiborcz István igazgatóság tagja lett.

A miniszterelnök vejének azonban idén elege lett ebből a bizniszből, hiszen a cégkivonat tanúsága szerint június 7-én megszűnt igazgatósági tagsága, amit augusztus 22-én a cégbíróság is bejegyzett, pontosabban törölt a cégkivonatból.

Bár a korábbi, sajtóban megjelent hírek alapján sokan számítottak arra, hogy a Tiborcz István felbukkanásával életjeleket kezd mutatni a cég, érdemi tevékenységbe kezd és elkezdenek szépen befolyni a kasszába a milliók, ez nem így történt. A "Tiborcz-éra" alatt sem változott semmi sem. Az addig nulla árbevételű cég Tiborcz operatív részvételével sem végzett érdemi tevékenységet - legalábbis az árbevétel alapján ez állapítható meg. A bevételek hiánya azonban nem zárta ki a költségek megjelenését sem. Az elmúlt években minimális, 1-2 millió forintos ráfordítás keletkezett a cégnél, ami ilyen nagyságrendű veszteséget eredményezett a végén.

2018-ban azonban fordult a kocka, hiszen a korábbi évek veszteségei után, árbevétel nélkül is sikerült 2,1 milliós nyereséget kimutatni annak köszönhetően, hogy 5,8 millió forint pénzügyi bevétel keletkezett a társaságnál.

A kiegészítő melléklet alapján ez annak köszönhető, hogy volt egy jelentősebb összegű vásárolt követelése, amit értékesített 2018-ban. Ezen ügyletnek köszönhetően 4,9 millió forintos nyereséget könyvelhetett el a Zrt. A cég eredménykimutatásánál több érdekességet rejt a mérleg. Itt ugyanis hirtelen 38 millió forinttal nőtt meg a cég pénzeszközeinek állománya - a mérlegből nem derül ki, de jó eséllyel ez a bankszámlán lévő pénz növekedésének köszönhető inkább, mint a házipénztárban lévő készpénzének. A gyarapodás pontos oka nem derül ki a kiegészítő mellékletből sem.

Tiborcz István kiszállása óta egyedüli cégvezetőként van jelen a cég életében a tulajdonos, Vízi Attila Gergely, aki a sajtóban megjelent korábbi információk szerint tavaly tavasszal még Lázár Jánossal is tárgyalt. Erről a találkozóról csak annyit lehetett megtudni, hogy az magántermészetű volt. Mindenesetre izgalmas tény, hogy Vízi a képviselője a G2G szerbiai leányvállalatának, a G2S Wine doo nevű cégnek. Ennek székhelye Hajdujárás (Hajdukovo), amely a Szegedhez és Hódmezővásárhelyhez a legközelebb eső határátkelőtől, Röszkétől néhány kilométerre fekszik. A szerbiai italnagykereskedőt még 2014-ben alapították.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo