A vissza nem térítendő támogatás célja a kapacitásbővítés költségeinek részleges átvállalása volt a munkavállalói létszám növelése érdekében. A programban Budapest és Pest vármegye kivételével minden régióból és megyéből pályázhattak a kis- és középvállalkozások.
A támogatás feltételeként vállalniuk kellett, hogy működő vagy újonnan létrehozott telephelyükön legalább három, de legfeljebb huszonöt fővel, nettó létszámnövekedést eredményező módon bővítették foglalkoztatottjaik létszámát. Az egy főre jutó támogatás maximális mértéke új munkavállalónként 4 millió forint összegben került meghatározásra. A program egy felvett dolgozó bérköltségét 8 hónapig fedezte, legfeljebb havi bruttó 309 ezer forint és a kapcsolódó szociális hozzájárulási adó finanszírozásával.
Az igénylő munkáltatók vállalták, hogy a támogatott nyolc hónapon túl azonos időszakra, tehát újabb 8 hónapig továbbfoglalkoztatják az érintett dolgozókat. A program így 16 hónapig garantálta a biztos munkahelyet és keresetet a munkába állók számára. A továbbfoglalkoztatási időszakban sem a munkavállaló munkaideje, sem a bruttó munkabére nem csökkenhetett.
A kapacitásbővítő támogatást a keleti országrészben igényelték a legtöbben, száznál több projekt helyszíne Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú- és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye is. A programot a Magyar Államkincstár, a KINCSINFO Kincstári Informatikai Nonprofit Kft. és az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. (OFA Nkft.) konzorciuma valósította meg.