Továbbra is jelentős az eltérés a magyar aktív korú lakosság szándékai és tettei között, ha a nyugdíjcélú megtakarításokról van szó - derült ki az OTP Nyugdíjpénztár megbízásából készült reprezentatív felmérésből.
A kutatás eredményei rámutatnak, hogy pozitív folyamatok indultak el a lakosság gondolkodásában, ugyanis a most pályakezdőnek vagy fiatal munkavállalónak tekinthető Y generáció körében 20 százalékkal magasabb azoknak az aránya, akik szerint már 25 éves kor előtt el kell kezdeni a felkészülést, mint a teljes aktív korú lakosság körében.
Útmutatásra van szükség
„A legfrissebb felmérésünk bebizonyította, hogy a fiatalabb generációk felismerték, hogy már pályájuk elején, gyakorlatilag az első munkahely megszerzésekor el kell kezdeniük gondoskodni a saját boldog nyugdíjas éveikről. Azonban sajnos a felismerés nem elég, cselekedni is kell, különben a mai fiatal generációkra az élethosszig tartó munka vár. Mi az OTP Nyugdíjpénztárnál ezért arra szeretnénk felhívni a mai pályakezdők figyelmét, hogy ha az első munkahelyük megszerzésekor belépnek egy nyugdíjpénztárba is, és legalább a havi tagdíjat folyamatosan fizetik, azzal megtették az első lépést egy olyan időskor felé, amikor valóban azzal foglalkozhatnak majd, amivel szeretnének” – foglalta össze a tapasztalatokat Nagy Csaba, az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója.
Az OTP Nyugdíjpénztár felmérése arra is rámutatott, hogy mind a Z, mind az Y generáció tagjai között több mint 40 százalék azon válaszadók aránya, akik egy idősebb, tapasztaltabb személyre hallgatnak fontos döntések meghozatalakor.