Egy-két héten belül írja ki a KVI az acsai Prónay kastély hosszabb távra szóló vagyonkezelési pályázatát, melyet tavaly már meghirdetett: sikertelenül. A 2,8 hektáron fekvő, közel 2000 négyzetméter alapterületű műemlék-együttes helyreállításának becsült költsége 900 millió-1 milliárdot tesz ki. A pályázat célja, hogy a nyertes "vagyonkezelő" a műemlékingatlant hozza eredeti állapotába, és a választott (pl. idegenforgalmi) funkciónak megfelelően működtesse, s biztosítsa látogathatóságát. A teljes helyreállítás időtartama maximum 4 év lehet, de a képző- és iparművészeti részletek (pl. faliképek) helyreállítására további 2-3 évet ad a KVI.
Az év során további négy (a lovasberényi Cziráky-kastély, a váchartyáni Rudnay kastély, az iszkaszentgyörgyi Amadé-Bajzáth-Pappenheim, valamint a soponyai Zichy) kastély vagyonkezelésbe adását is meghirdeti a kincstári szervezet, míg a Benczúrfalván lévő kisebb méretű Benczúr-kastély értékesítésre kerül. Ez utóbbi épület - amelynek felújítási költsége több mint 100 millió forintra tehető - irányára 30-40 millió forint között lesz.
Az év folyamán közel 90 nagy értékű, volt állami üdülő, telephely és egyéb ingatlan értékesítését is tervezi - pályázat útján - a KVI, melyek eladásából 25-30 milliárd forint bevételre számít. Közéjük tartozik egyebek mellett több, tavaly már meghirdetett épület. Ilyen például a 2-3 milliárd forintra taksált fővárosi, Béla király úti, volt kormányrezidencia, és a szintén milliárdos értékű Szervita téri irodaház, valamint a Mária Terézia laktanya, és a Semmelweis Egyetem Mátyás király úti és Ötvös utcai ingatlanjai. Az üllői úti volt Mária Terézia laktanya eladását eddig hátráltatta, hogy a főváros és a IX. kerület is ingyen használhatta a létesítmény egy-egy részét.
A vidéki, befektetőre váró ingatlanok közül kiemelkedik a Club Aliga üdülőkomplexum, amelyre már szintén másodszor próbálnak vevőt találni.
A 2006-ra tervezett 25-30 milliárdos ingatlaneladások első üteme már sikeresnek mondható: év elején gazdára talált a Divatcsarnok, 3 milliárd forintért. A műemlék épület új tulajdonosa az ingatlan- és szálloda-fejlesztéssel foglalkozó francia-luxemburgi érdekeltségű Orco Property Group, amely mintegy 1,5 milliárdos költséggel - az ingatlant az eredeti állapotába visszaállítva - várhatóan áruházként üzemelteti a tervek szerint a tetőn kialakított jégpályával.