A szkennelésen túl számos lehetőség adott az ingatlanok valósághű bemutatásához. Ott van például a panoráma túra, amely virtuálisan bejárhatóvá teszi az épületeket. Mindezt úgy kell elképzelni a gyakorlatban, hogy az IKNK munkatársai professzionális fényképeket készítenek az adott lakásról, amiket úgy fűznek egybe, hogy a felhasználók online is bebarangolhassák álmaik otthonát. Mindemellett arra is van mód, hogy a hirdetők 3D-ben is megmutassák az eladni kívánt lakás alaprajzát, ami egészen egyedülállónak számít az ingatlanpiacon, hisz egyik szolgáltató sem biztosít ehhez hasonlót. Pedig igény lenne rá, hisz az érdeklődők így sokkal pontosabb képet kaphatnak a lakás méretarányairól.
Az IKNK nagy hangsúlyt fektet a komolytalan érdeklődők szűrésére is. Az eladók egy online foglalási rendszerben (naptárban) jelölhetik be, mikor tudják személyesen is bemutatni az eladni kívánt ingatlant. Mindez igen kedvező feltételeket teremt az érdeklődőknek is, hisz telefonálgatás és levélváltás nélkül foglalhatnak időpontot. Egy fontos dologgal azonban számolniuk kell: az oldal kizárással bünteti azokat a felhasználókat, akik többször foglaltak már úgy időpontot, hogy nem jelentek meg a helyszínen.
“Azon vagyunk, hogy alapjaiban változtassuk meg az emberek ingatlaneladással kapcsolatos véleményét. Kiiktattuk az ingatlanközvetítés alapvető hibáit, és segítségül hívtuk a technológiát, hogy senkinek se kelljen felesleges köröket futnia az adás-vétel során - mondta Nánási Attila, az IKNK megálmodója.” Hozzátette: Minden ponton igyekszünk a felhasználók segítségére lenni - igény esetén jogi tanácsokat is adunk, hogy gördülékenyebbé tegyük az adás-vétel folyamatát.”