Ilyenek lesznek a jövő otthonai

A koronavírus világjárvány átformálta az otthonunkról alkotott elképzeléseinket, a korlátozások miatt emberek milliárdjai kényszerültek arra, hogy a lakásukat, házukat munkahelyként is használják. A főleg Európát sújtó energiaválság szintén komoly változásokat indított el, amelyek jelentősen befolyásolják az építtetők igényeinek, elvárásainak alakulását. Az építőipari szoftverét Magyarországon is forgalmazó bécsi székhelyű vállalat, a PlanRadar 12 országra kiterjedő kutatásában azt vizsgálta, hogy a lakóingatlanok tervezőinek mire kell felkészülniük, milyen trendek lesznek meghatározóak a jövőben. Az átalakulás az építőiparnak is komoly kihívást jelent, amire az egyik lehetséges megoldás a digitalizáció szélesebb körű alkalmazása az ágazatban.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A PlanRadar csapata három kontinens 12 olyan országában végezte a kutatást, ahol piaci szereplőként is jelen van: az Amerikai Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Németországban, Ausztriában, Franciaországban, Spanyolországban, Olaszországban, Szlovákiában, Csehországban, Magyarországon, Lengyelországban és az Egyesült Arab Emírségekben. A vizsgált államokban jelentős eltérések mutatkoznak abban, hogy mekkora a lakóingatlanok minimálisan megkövetelt mérete.

Az összehasonlítást megnehezítette, hogy erre vonatkozóan nincsenek mindenhol törvényben rögzített szabályok, de azért a különbségek így is jól kirajzolódnak. Az Egyesült Királyságban egy egyszobás lakásnak legalább 37 négyzetméteresnek kell lennie, Spanyolországban 36, Ausztriában 30, a lengyeleknél 27,5, a cseheknél 16, a franciáknál és az olaszoknál ez a szám egyaránt 14, ami 0,1 négyzetméterrel haladja meg a New Yorkra vonatkozó elvárást. Dubajban a legkisebb magánlakás 21 négyzetméteres lehet.

A kutatás eredménye azt valószínűsíti, hogy a fenntarthatóság lesz a meghatározó trend a jövő otthonainak tervezésekor, építésekor. A 12 vizsgált országból hétben az épített és a természetes környezet harmóniájának megteremtésre törekvő irányzat, a biofília térnyerésére kell számítani. Főleg a németekre, a csehekre és a franciákra jellemző, hogy a belsőépítészetben nagyobb szerepet kapnak a bio alapanyagok, Ausztria, Franciaország és az Egyesült Arab Emírségek pedig egyenesen meghatározó divatirányzatként tekint a fenntarthatóság biztosítására az építészetben. A fogyasztókat világszerte aggasztja a klímaválság, és egyértelműen nagy az érdeklődés az olyan design iránt, amely segítséget nyújt a probléma kezelésében.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo