Jakobsen szerint a sajtótájékoztatóval a Fed maradék hitelességét is eljátszotta, s ezáltal az esemény akár egy valódi dollár-válságnak vethette meg az ágyat, amely akár már önmagában elegendő lehet a "Válság 2.0" előidézéséhez.
„Bernanke vékony jégen táncol, és a Fed helyzetértékelése is igen következetlen a következő okokból: a maginfláció a Fed előrejelzése szerint emelkedik, ám a jegybank továbbra is az "átmeneti" jelzővel illeti mind az infláció megugrását, mind a gazdaság növekedésre vonatkozó prognózis visszavágását. A Fed figyelmen kívül hagyja az S&P Egyesült Államokat érintő leminősítését és annyival ütik el a dolgot, hogy: "ez a politikusok dolga ... mi az erős dollárt szolgáló monetáris politikát képviseljük". Az első negyedéves GDP-növekedés felülvizsgált értéke hivatalosan is 1,8%-ra romlott az előzetes 3 százalékos becsléshez képest, ezt maga Bernanke is kvázi elismerte a hivatalos bejelentés előtt zajló sajtótájékoztatón." - írja közleményében a szakember.
Dollár-válság a láthatáron?
A tartósan nullaközeli amerikai kamatszint ötvözve az időközben emelkedésnek indult ázsiai és európai irányadó kamatokkal „mindenképpen érdekes kombináció", amely végső soron egy dollár-válságba is torkollhat a Saxo szerint. „Ezen felállás mellett gyorsuló ütemben gyengülhet a dollár és amennyiben a volatilitás is fokozódik az 1,60-as vagy akár az 1,70-es szintet is elérheti az EUR/USD keresztárfolyam. Ám talán még lényegesebb lehet a dollár alulteljesítése más fontos devizákkal szemben. Érdekes lehet a svájci frank és a japán jen erősödésének megjátszása a dollár ellenében. A jen long dollárral szemben az idénre és 2012-re vonatkozó TOP 3 kereskedési tippjeim egyike. Középtávon a 75,00-ös, míg hosszabb távon a 65,00-ös szintre várom a jegyzést." - közölte Steen Jakobsen, aki így zárja gondolatmenetét: „Remélem tévedek mikor úgy gondolom, a dollár válsága a "Válság 2.0" kezdete lehet. Mindenesetre a jelenleg várható hatások a következők lehetnek. Továbbra is alacsony kamatszint az Egyesült Államokban, "QE3 light" beindítása a lejáró kötvényekből befolyó összegek újra befektetésével, magasabb energia-, fém-, valamint gabona- és terményárak, illetve a lendület által hajtva 1385/1400 pontos S&P 500 index. Befektetési szempontból ezért az árupiaci befektetések lehetnek jövedelmezőek (hordónként 100 dollár felett maradó átlagos olajárral). A hitelt szűkösen mérik azoknak, akiknek szüksége lenne rá, ám bőségesen azoknak, akiknek nem. Így érdemes lehet nagy feltörekvő piaci/ázsiai kitettséggel rendelkező, illetve hitelforrással rendelkező vállalatok részvényeibe fektetni. Oroszország relatív nyertes lehet a feltörekvő piacok közt gáz- és olajkitettsége folytán. Közép- és hosszabb távon Japán és Dél-Korea lehetnek a nyertesek mind devizájuk, mind részvénypiacuk tekintetében."