Csendes zónák biztosítása a koncentrációhoz és a fókuszáláshoz
A jelentés egyik kulcsfontosságú ajánlása a csendes zónák kialakítása az irodai térben. Ezek a kijelölt területek nyugodt környezetet biztosítanak a munkavállalóknak a koncentrációhoz és a fókuszáláshoz, mentesek a zavaró tényezőktől. Hangelnyelő anyagok és akusztikus válaszfalak beépítésével a cégek nyugodt tereket hozhatnak létre, amelyek elősegítik az elmélyült munkát és a produktivitást.
Ergonomikus munkakörnyezet a fizikai egészség és kényelem érdekében
A neurodiverzitásra épülő tervezés alapvető eleme az ergonómikus munkakörnyezet. Állítható asztalok, megfelelő kialakítású székek és kiegészítők biztosítása minimalizálja a fizikai megterhelést és kényelmetlenséget, egyúttal növeli a munkavállalók komfortját és produktivitását. A rendszeres mozgásra való ösztönzéssel és az aktív design elveinek a munkahelyi elrendezésbe való beépítésével a szervezetek további támogatást tudnak adni dolgozóik fizikai jóllétéhez.
Mozgásbarát design
Az ergonomikus tervezéssel összefüggésben egy másik fontos jellemző a dinamikus munkakörnyezetek bevezetése, amelyek mozgásra ösztönzik a munkavállalókat a nap folyamán. Az álló íróasztalok, egyensúlyozó deszkák és sétáló-, illetve futópadok példái azoknak a bútormegoldásoknak, amelyek elősegítik a fizikai aktivitást és ellensúlyozzák a hosszú ülés negatív hatásait. Azáltal, hogy lehetőséget biztosítanak a munkavállalóknak az ülő és álló helyzetek váltakoztatására, a munkahelyek csökkenthetik a mozgásszegény életmódból fakadó negatív hatásokat és javíthatják a keringést, az energiaszintet és a kognitív funkciókat.