Kínában éves összevetésben 16,5 százalékkal, 27 millió 639 ezerre emelkedett a mobiltelefon-kiszállítások száma májusban az Ipari és Információtechnológiai Minisztérium tudományos központja, az Informatikai és Kommunikációs Kutatóintézet (CAICT) adatai szerint.
Az összes készülék mintegy 95 százalékát adó 5G-s okostelefonokból 26 millió 220 ezret szállítottak ki, ez 23,8 százalékos növekedés tavaly májushoz képest.
Fotó: DepositPhotos.com
A kínai piacon 19 új telefonmodell jelent meg májusban, ami 51 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. Ezen belül 11 új modell volt 5G-rendszerű, ami 15 százalékos visszaesés.
Továbbra is a kínai márkák uralták a piacot, a múlt hónapban 23 millió 970 ezer telefont szállítottak ki a helyi gyártók, 25 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.
Az idei első öt hónapban a Kínában kiszállított készülékek száma 3,6 százalékkal 114 millióra csökkent, ezen belül az 5G-s telefonoké ugyanakkor 4,2 százalékkal 106 millióra emelkedett.
(MTI)