A digitálisan megkötött életbiztosítások esetében a 30 és a 40 éves korosztály aránya a legmagasabb, 33, illetve 27 százalékkal, ezt követi az 50-es és a 20-as korosztály 22, valamint 18 százalékos aránnyal. Ez a szélesebb spektrum azt mutatja, hogy a fiatalabbak (20-as, 30-as évek) már az aktív keresővé váláskor felismerik a jövedelemkiesés elleni védelem fontosságát. Egy váratlan betegség, baleset vagy sajnálatos esemény komoly anyagi terhet róhat a családra, de akár egyedülállóként is ellehetetlenítheti a jövőbeni terveket. Az életbiztosítás ebben az esetben a pénzügyi biztonság alapját teremti meg, védelmet nyújtva a jövedelem elvesztése vagy csökkenése esetén. Az 50-es korosztály magas aránya pedig azt jelzi, hogy a karrierjük csúcsán lévők is gondoskodnak a jövőjük és szeretteik védelméről.
Fiatalkori kockázatok és a jövedelem védelme
Az érettségi utáni időszak, az első munkahely, a családalapítás mind-mind olyan életszakaszok, amelyekben a hosszú távú gondolkodás különösen fontossá válik. A fiatalkori kockázatok nem feltétlenül az azonnali, súlyos betegségekre korlátozódnak, hanem az esetleges jövedelemkiesés, a váratlan balesetek vagy a gyógyulási idő alatti anyagi nehézségek jelentik a legnagyobb veszélyt. Egy jól megválasztott életbiztosítás ebben az életszakaszban alapvető jövedelemvédelmet nyújt, biztosítva a stabil pénzügyi hátteret.
A nyugdíjra való takarékoskodást is – bár sokak számára távoli célnak tűnhet –, szintén fiatalkorban érdemes elkezdeni. A hosszú távú gondolkodás itt különösen kifizetődő, hiszen az akár kisebb összegek rendszeres befizetésével is jelentős vagyon halmozható fel az évtizedek során. A 35-50 éves korosztály aktív részvétele a nyugdíjbiztosítási piacon azt mutatja, hogy a társadalom egyre inkább felismeri, hogy a nyugdíjas éveket nem lehet a véletlenre bízni, és a megszokott életszínvonal fenntartásához proaktív takarékosságra van szükség.