Az irányzat az általános, világszintű, érték- és árutőzsdéket is lehúzó piaci lejtmenetet követte, miután az utóbbi hetekben fokozatosan megrendült a világgazdaság gyors javulásába vetett bizalom. A rossz közérzetet növelték a csütörtökön megjelent, riasztó amerikai foglalkoztatási adatok, és a térségi valuták ellen dolgozott, hogy a gyenge amerikai adatok miatt nőtt a dollár mint menedékvaluta kereslete, ettől az euró is leadott a szerdai súlyából.
A forint "visszapattanásához" hozzájárulhatott az is, hogy tartósan 270 forint/euró alatt a piacon szinte biztosra veszik a Magyar Nemzeti Bank kamatcsökkentését. Ez a kilátás némi óvatosságra készteti a hozamelőnyre játszó (carry trade) külföldi alapokat. Mindenesetre a forint visszaesését fékezte az állampapír-árverés sokszoros túljegyzése. A zloty és a cseh korona is visszavett az utóbbi napok lendületéből.
Piaci elemzők a következő napokra kevesebb kilengést, egyensúlyosabb forgalmat jósolnak, hosszabb távon - szeptemberig - a forint a szerdai csúcsokhoz képest 4 százalékkal, a korona 3 százalékkal, a zloty 1 százalékkal gyengülhet, írta a Reuters csütörtökön, az általa kérdezett elemzőket idézve. A forint a márciusi mélypont óta 18 százalékkal, a korona 15 százalékkal, a zloty ennél kevésbé javult.