A harmadik negyedévben az euróövezetben 0,1 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) az előző negyedévhez képest, az Európai Unióban pedig nem változott. A második negyedévben mindkét régióban 0,1 százalékos volt a negyedéves GDP-növekedés.
Az idei harmadik negyedévben 2022 negyedik negyedéve óta először csökkent az euróövezeti GDP negyedéves bázison, elsősorban a készletekben bekövetkezett 0,3 százalékos csökkenés miatt.
Az állóeszköz-beruházások a harmadik negyedévben nem változtak a második negyedévi 0,1 százalékos csökkenéssel szemben. A nettó külső kereslet nagyjából semlegesen járult hozzá a GDP alakulásához, mivel az export 1,1 százalékos csökkenését ellensúlyozta az import 1,2 százalékos csökkenése. Pozitív hatással volt a lakossági fogyasztás 0,3 százalékos emelkedésének azt követően, hogy három éven keresztül folyamatosan csökkent, vagy legfeljebb stagnált. Az állami kiadások szintén 0,3 százalékkal nőttek a harmadik negyedévben a második negyedévi 0,2 százalék után.
Az euróövezet legnagyobb nemzetgazdaságai közül a német GDP 0,1 százalékkal csökkent, a francia szintén 0,1 százalékkal csökkent, a holland pedig 0,2 százalékkal ment lejjebb. A spanyol 0,3 százalékkal nőtt, az olasz pedig 0,1 százalékkal emelkedett negyedéves bázison.
A legnagyobb növekedést negyedéves bázison Málta érte el, 2,4 százalékosat, nyomában Lengyelország 1,5 százalékkal, Ciprus 1,1 százalékkal, valamint Magyarország és Románia egyaránt 0,9 százalékkal.