Ez az árszint 35 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában jellemző értékeket. Minden kerületben kétszámjegyű emelkedést tapasztalt az OC, ami a legtöbb kerületben 30-40 százalék közötti drágulást jelent. Az elemzési vezető arról is beszámolt, hogy az olcsóbb lakótelepek drágultak nagyobb mértékben, míg a XI. és XIII. kerületben mérsékeltebb emelkedést tapasztaltak. A külső kerületek közül a IV. kerület emelkedik ki, ahol egy év alatt 46 százalékkal nőtt a fajlagos ár.
A fővárosi társasházi lakások átlagos négyzetméterára 1,269 millió forint volt az első negyedévben. A legmagasabb négyzetméterárat az V. kerületben mérték, 1,85 millió forinttal, ettől nem sokkal maradt el a II. kerület, 1,72 millió forintos átlaggal, amelyet az I. és XIII. kerület 1,66 millió forinttal követett. A budai és belvárosi kerületek többségében a négyzetméterár meghaladta az egymillió forintot, sőt a XI. és XII. kerület megközelítette a másfél milliót (1,48 millió forint). A VI. kerületben például 1,25, a III. kerületben 1,1 millió forint a fajlagos átlagár. Egyedül a VIII. kerületben nem érte el az egymillió forintot, ott egyelőre 910 ezer forint volt az értékesített lakások átlag négyzetméterára.
Ezek az árak 18 százalékkal múlják felül a tavaly ilyenkor mért értéket. A legtöbb kerületet kétszámjegyű áremelkedés jellemezte, de akadt három olyan kerület – a III., a X. és a XV. –, ahol nem történt érdemi árváltozás egy év alatt. Legnagyobb mértékben az I. és az V. kerületben drágult a téglalakások átlagos négyzetméterára.