Az inkubációs ügyleteknél 10 millió, a magvető ügyleteknél 156 millió, a start-up ügyletek estében pedig 29 millió forint volt az átlagos befektetési összeg. A késői fázisú szakaszban tartó cégeknél ugyanez a mutató 505 millió forintot ért el.
A legnagyobb értékű egyedi tranzakció egy 1 milliárd forintos, késői fázisú céget érintő befektetés volt, míg a második legmagasabb értékű ügylet egy, a magvető fázisban tartó céget érintő 780 millió forintos befektetés volt.
Kedvelt iparágak
2023 első negyedévében a tőkebefektetések összesen tíz különböző szektorba kerültek. A befektetések értékének 75 százaléka a fogyasztási és kiskereskedelmi, az üzleti- és ipari szolgáltatások, illetve a fogyasztói szolgáltatások piacára került. Ez a három szektor adta az ügyletek számának 52 százalékát. A legnagyobb értékű egyedi befektetésekre szintén a fogyasztási és kiskereskedelmi, valamint az üzleti és ipari szolgáltatások szektorokban került sor.
Kiszállások
2023 1. negyedévében 10 alaphoz köthetően 29 kiszállás történt. A legtöbb (6) exitre az üzleti és ipari szolgáltatások terén működő vállalkozásoknál került sor.
A kiszállások módját tekintve a leggyakrabban (9 esetben) management kivásárlás történt, míg 4 esetben a befektető a könyvleírás mellett döntött. További 3 esetben zártkörű értékesítéssel, ugyancsak 2 esetben pedig egyéb módon zajlott a kiszállás. 8 esetben az adatokból a kiszállás módja nem volt megállapítható.
A 2023 első negyedévében a befektetéseikből kiszálló befektetők korábbi portfolió cégeikben átlagosan 6 évig voltak tulajdonosok.
Tőkegyűjtés
A vizsgált negyedévben 3,244 milliárd forint értékben került sor tőkegyűjtésre, azaz a befektethető tőke összege ennyivel nőtt. Az átlag alapméret 541 millió volt az első negyedévben.