Csak időnyerés lenne a kormány egyik utolsó adóintézkedése?

Mégsem kell július 1-jétől újra reklámadót fizetniük az érintett vállalkozásoknak, miután a leköszönő kormány az utolsó intézkedései között módosította a vonatkozó szabályokat. A döntés alapján a 2019 óta alkalmazott 0 százalékos adómérték 2026. június 30. után is fennmarad.

„A médiaszolgáltatók, lapkiadók és online hirdetési felületeket értékesítő cégek számára elmarad a korábban prognosztizált, 7,5 százalékos adóteher, ami közvetlen segítséget jelent az üzleti tervezésben. De mivel a rendelet a veszélyhelyzet idejére korlátozódik, az adómentesség (pontosabban a 0 százalékos kulcs) jövője továbbra is nyitott kérdés. A vállalatok nem dőlhetnek hátra; a reklámadó bármikor visszatérhet vagy átalakulhat az új költségvetési prioritások mentén.”



Bár a 0 százalékos kulcs minden érintettre vonatkozik, a szakértő szerint a médiaszolgáltatóknak, a sajtótermékek kiadóinak és a jelentős digitális reklámfelülettel rendelkező cégeknek továbbra is ébernek kell maradniuk.

„A mostani döntés megnyugtató a 2026-os évre, de a stratégiai tervezésnél figyelembe kell venni, hogy a reklámadó sorsa – legyen szó végleges kivezetésről vagy egy későbbi tényleges adófizetési kötelezettségről, módosított formáról –továbbra bizonytalan és akár ismét tényleges adókötelezettséget is eredményezhet. A reklámadó várhatóan az új kormány gazdaságpolitikai, költségvetési és adópolitikai döntéseinek függvénye lesz” – tette hozzá Vizer József.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo