A bejelentés hatására a Nike részvényei több mint 12 százalékot zuhantak a munkaidő utáni kereskedésben, ami 15 milliárd dolláros piaci értékvesztést jelenthet, ha a veszteség megmarad.
A világ legnagyobb sportruházati vállalata azt is közölte a befektetőkkel, hogy a nemzetközi piacokon, így Kínában is a kereslet gyengülésével néz szembe.
A Nike azonban bizakodó, hogy az új termékek és a közelgő párizsi olimpiai játékok marketingkampánya segíteni fogja a vállalatot abban, hogy visszanyerje lendületét a fogyasztók körében.
A párizsi olimpia kiváló pillanatot kínál számunkra, hogy a sportról alkotott elképzelésünket közvetítsük a világgal - mondta John Donahoe vezérigazgató a kereseti felhíváson.
A társaság csökkentette a 2025-ös pénzügyi évre vonatkozó kilátásait is.
A közlemény szerint a közvetlen fogyasztói üzletág 8 százalékkal esett vissza, mivel egyes ügyfelek az épp divatosabb márkákat választották.
Van egy olyan érzés, hogy a Nike egyszerűen nem újított eleget, nem forgalmazott eleget, nem mesélt eleget a termékeiről - mondta a GlobalData Retail ügyvezető igazgatója, Neil Saunders a BBC-nek.
A Reuters szerint a sportruházati óriás azon stratégiája, hogy a Foot Lockerhez hasonló nagykereskedelem helyett saját üzletein és webhelyén értékesíti termékeit, árt az eladásoknak.
A Nike-nek újra az első lábra kell állnia, hogy rávegye az embereket a termékeinek megvásárlására - tette hozzá Saunders.
A Nike jelenleg a mezek főszponzora az UEFA Euro 2024 labdarúgótornán, megelőzve az olyan márkákat, mint az Adidas és a Puma.