A csalók a közösségi médiában vélhetően robotokkal tették közzé a hirdetéseket, amelyek olyan felületre vezetik tovább az érdeklődőket, ahol megadhatják az adataikat. Ezt követően szerződéstervezetet kapnak, de a befektetésüket nem látják viszont. A minimális befizetési összeg 90 ezer forint, amire a hirdetésekben irreális hozamot ígérnek, akár heti 100 százalékot is.
Fotó: Pixabay
A csalók a Luna Capitals, Cosmos Capital, Act Human Capital, Devix Group, Market Internal, illetve Multistox cégneveket használták eddig. A hitelességének látszatáért MNB tevékenységi engedélyszámot is feltüntetnek, az egyeztetések során pedig a jegybank közvetítői adatbázisából származó neveket és nyilvántartási számokat használnak. A dokumentumokon valótlanul állítják azt is, hogy a befektetők ügyfélszámláján lévő pénzt a jegybank garantálja.
A közlemény szerint a jegybank nem indított befektetési programot a közelmúltban egyetlen tőzsdei céggel sem, így ehhez kapcsolódó garanciát sem vállal. Aki pénzt adott át bűnözőknek vagy a bankszámláján visszaélést lát, azonnal forduljon a rendőrséghez és jelentse az esetet a számlavezető bankjánál - írta az MNB. (MTI)