Karácsony Mihály a Nyugdíjas Parlament elnöke a Piac&Profit, valamint az Oltalom Rádió közös Nyugdíjszerviz című műsorában elmondta, hogy az 1997-es jogszabályt már 84-szer kellett módosítani, ezért teljesen elveszítette belső koherenciáját.
Már az anyja sem ismerne rá.
A szakember szerint az Európai Unió nagyobb igazságosságot vár el a készülő törvénytől, ami elsősorban a különbségek csökkentését jelenti. Az elfogadhatatlan nagyságú eltéréseket egyrészt a területi különbségek okozzák, másrészt a nyugdíjazás óta eltelt idő. A régiókban nem ugyanakkora jövedelmekre lehet szert tenni, a csak inflációkövető nyugdíjemelések pedig fokozzák a különbségeket, hiszen a munkabérek növekedése tendenciájában jóval meghaladja az inflációt. Ezért a friss nyugdíjasok járandósága jóval magasabb pozícióból indul, mint ahová az inflációval növelt nyugdíjak az évek során eljutnak. Ma már százszoros különbségek is előfordulnak a magyar nyugdíjrendszerben.
Dr. Farkas András a Nyugdíjguru News szerkesztője, alapítója hangsúlyozta, kétségei vannak afelől, hogy a magyar kormány ígérete az új nyugdíjtörvényről megvalósul-e. Ennek fő oka, hogy rengeteg mindent vállalt a kabinet az Európai Unió felé és ez csak egy a sok közül. A másik, hogy a nemzetközi szakértők már többször vizsgálták a magyar nyugdíjrendszert, ami nagyon rossz megítélést kapott. Rengeteg benne a méltánytalanság, az ellentmondás, leginkább káoszt érzékelnek. A probléma pedig hatalmas, ha a legfrisseb statisztikákat nézzük, hiszen jelenleg 440 ezer nyugdíjas kevesebb járandóságot kap, mint havi 120 ezer forint havonta. Ez a tömeg a nyugdíjasok egynegyedét jelenti, akik a hivatalosan meg nem nevezett létminimum alatt kénytelenek élni.