A szerdától hatályos módosítások 10 pontban foglalhatók össze, ezek könnyítik a hiteligénylést és növelik a keret kihasználhatóságát. A változások közül kiemelte, hogy az igényelhető hitelösszeget a Budapesten kívüli projektek esetén 100 millió forintról 150 millió forintra, a budapesti fejlesztéseknél 50 millió forintról 75 millió forintra emelik.
A tárgyi eszközök beszerzésénél 100 százalék szállítói előleget nyújtanak az eddigi 50 százalékkal szemben, ezzel is támogatva a projektek megvalósítását. Eltörlik a minimális létszámkorlátozást, így munkavállalót nem foglalkoztató cégek, egyéni vállalkozók is pályázhatnak a hitelre.
Az államtitkár utalt arra, hogy eddig csak ingatlan átalakításra, bővítésre, felújításra, korszerűsítésre lehetett felhasználni a hitelt, a módosítással a Budapesten kívüli projekteknél lehetővé teszik új ingatlan építését is a telephelyen.
Szabados Richárd elmondta, az infokommunikációs, digitális eszközök aránya a támogatható összköltség maximum 40 százalékáig elszámolhatóvá válik a korábbi 30 százalékról, ezzel is erősítik a vállalkozások digitális térben való jelenlétét.
Fontos változás továbbá, hogy a projekt megvalósítás határidejét a korábbi 18 hónapról 24 hónapra emelik, valamint az induló vállalkozások is jogosultak lesznek pályázni legfeljebb 25 millió forint erejéig. A változtatás révén pályázhatnak azok a vállalkozások is, amelyek korábban már támogatásban részesültek a GINOP Plusz 1. prioritás felhívások keretében.