Nem változott decemberhez képest az év első két hónapjában a GKI konjunktúra-index szezonális hatásoktól megtisztított értéke, s ezzel folytatódott a tavaly augusztus óta megfigyelhető, némi hullámzás melletti stagnálás. A GKI Gazdaságkutató ZRt. (www.gki.hu) által - az Európai Unió támogatásával - készített felmérés szerint februárban az üzleti várakozások januárhoz képest kissé romlottak, a fogyasztóiak pedig egyáltalán nem változtak.
Az üzleti szférán belül az ipari és építőipari várakozások változatlanok, a kereskedelmi és főleg szolgáltatói szféra azonban pesszimistább lett a januárinál. (A szolgáltató szféra az EU-ban és hazánkban is egyre jelentősebb arányban járul hozzá a GDP termeléséhez, ezért a GKI ZRt. - követve az EU módszertanának változását - 2007-től üzleti bizalmi indexének számításához az ipari, a kereskedelmi és az építőipari ágazati bizalmi indexeken kívül felhasználja a szolgáltató szektor kilátásait egyetlen számba sűrítő indexet is. Az új üzleti bizalmi index alakulását ábrázoló vonal jellemzően kissé a régi felett helyezkedik el, jelezve, hogy a szolgáltatások terén működő cégek általában kedvezőbb konjunkturális helyzetet érzékeltek, mint a másik három szektor vállalatai. Az index hullámzása azonban nem változott.)
Az iparban februárban a termelési helyzet megítélése javult, de a kilátásoké enyhén romlott. A rendelésállományok megítélése nem változott, az exportrendeléseké azonban rosszabb lett. Kedvezően csökkentek a saját termelésű készletek. A foglalkoztatási szándék a januári nagy javulás után kissé visszafogottabb lett. Az építőiparban februárban kissé tovább javult a termelési helyzet megítélése, s erősödött a foglalkoztatási szándék is. Kissé romlott viszont a rendelésállományok értékelése. A kereskedelmi bizalmi index értéke az év végi átmeneti optimizmust követően ismét csökkent. A válaszadók különösen eladási pozíciókat és rendelésállományukat érezték rosszabbnak, de készleteik szintjét is nagyobbnak érezték. Februárban a szolgáltató cégek várakozása romlott a legnagyobb mértékben. Különösen az előző három havi forgalom megítélése lett rosszabb, de kedvezőtlen irányba módosult a következő három hónap várható forgalmának megítélése is. A foglalkoztatás tervezett mértéke viszont nem változott januárhoz képest. A magyar gazdaság kilátásainak megítélése jellemzően nem változott - az iparban kissé javult -, s változatlanul a borúlátók vannak nagy többségben.
A GKI fogyasztói bizalmi index a május-júliusi zuhanást követően fél éve már csak mérsékelten romlik, februárban pedig nem változott. Lényegében nem változott a lakosság saját pénzügyi helyzetére, megtakarítási lehetőségeire és a munkanélküliségre vonatkozó várakozása. Érdekes, hogy az áremelkedésekre vonatkozó várakozások a júliusi negatív rekordot követően hónapról-hónapra kis mértékben, ezen belül februárban különösen jelentősen javultak.