Deklarálnia nem egy új dátumot kellene a kormánynak, hanem azt, hogy érdemi lépéseket tesz az államháztartás reformja elindításáért, illetve a 2010-es euró bevezetést változatlanul céljának tekinti. Parragh László szerint ez az egyetlen eset, amikor a költségvetés túlköltését hitelesnek tekinti a befektető, azaz a nagy elosztó rendszerek átalakítását finanszírozandónak, finanszírozhatónak tekintik. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint annak viszont nincs jó fogadtatása, hogy szinte félévente új büdzsészámok látnak napvilágot.
Parragh László egy október 6-án tartott tájékoztatón főként annak a manapság hallható kérdésfeltevésnek a kritikájára összpontosított, amely a vagy euró, vagy növekedés egymást kizáró lehetőséget veti fel a magyar gazdaság számára. A nem lehet addig euró, ameddig az államháztartás nincs rendben sokkal helyénvalóbb - tért vissza eredeti érvéhez az MKIK elnöke, aki leszögezte, hogy 2001-től folyamatosan a megborult egyensúlynak vagyunk a tanúi. A költségvetés túlköltekezése éppen úgy nem állt le, mint az, ahogyan 2002 óta folyamatosan eltéveszti a kormányzat a hiánycélt, mely miatt már nem is veszi komolyan az éppen esedékes deklarációkat a piac. A Parragh-féle bírálatok további eleme, hogy az állam a reálgazdaság folyamataiba a legutóbbi időkben is sokszor beavatkozott. Normális esetben az aktuális kormány a választásokra tartalékokat képezve szokott volt felkészülni, ezúttal azonban ennek sincs nyoma.
Nem csupán a kormánytól várja el a kamaraelnök, hogy az államháztartás reformját a választások után elindíttatja, illetve akár a mostani, akár az új kurzus ténylegesen felkészül az elosztó rendszerek azonnali átalakításának végrehajtására. Hanem arra bíztatja mind a hazai, mind az unióhoz csatlakozott többi ország EU-politikusait, hogy végre kezdjenek már el lobbizni. Ugyanis valamennyi új tagállam javát szolgálná, ha a maastrichti kritériumokból kivennék az infrastruktúra fejlesztésének finanszírozási ügyeit. Parragh László, aki a közelmúltban Brüsszelben uniós gazdasági vezetőknek előadást is tartott kételkedéseiről, ezúttal is kifejtette: a lisszaboni stratégia folytatása esélytelen, jó lenne ezt belátni, s az uniónak önmaga számára bevallani.