A válságról többféleképpen

A Piac és Profit Magazin novemberi számának tartalmából: Nézzünk a tükörbe! - Róna Péter: "Komparatív előny nélkül nem érdemes belekezdeni semmibe", Ideje váltani! - Az ökotudatos gazdaság támogatása megoldás lehet a gazdasági krízisre, Esélyteremtő válság? - A kkv-szektornak szánt pénzügyi lehetőségek túlmutatnak a válságon, Előre kell menekülni! - A recessziós környezetben a megtorpanás nem hozhat megoldást a hazai kkv-knak, Informatikai milliárdok - Az operatív programok többségében lesz forrás az e-társadalom kialakítására.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nézzünk a tükörbe!

Az állam kiengedte a kezéből a hitel fogalmának meghatározását, s ezzel magának a pénznek a teremtését. Ez a gyökere a világgazdasági válsággá terebélyesedett hitelválságnak, amelynek ráadásul nincs önkorrigáló mechanizmusa, szemben a konjunktúra- vagy tőzsdeválsággal. Éppen ezért hosszú és nehéz lesz a kilábalás, Magyarország helyzetét pedig belső fejlődésének sajátosságai tovább nehezítik, állítja Róna Péter közgazdász, aki szerint következetes nemzeti önelemzésre s ennek nyomán új magyar gazdasági modellre van szükség.

A teljes cikk a Piac és Profit novemberi számában olvasható.

Ideje váltani!

Vajon a gazdasági válság ráébreszti-e a világot, hogy a korábban korlátlannak hitt hitelforrásokra épített fejlődés helyett hosszú távú, a környezetért is felelősséget vállaló fejlődést válassza? Sokak szerint a munkanélküliség, a csökkenő piacok és profitok, az elvesztett befektetések kész helyzet elé állítanak mindenkit, a fenntartható fejlődés pedig rövid távon inkább viszi a pénzt, mintsem hozza. Ám a változás erői és velük együtt a hosszú távra tervező cégek példát mutatva kikényszeríthetik a kormányoktól és nemzetközi szervezetektől a szemlélet- és politikaváltást.

A teljes cikk a Piac és Profit novemberi számában olvasható.

Esélyteremtő válság?

A jövőre várható recesszió negatív hatásait tompító, kormányzati vélemények szerint nyolcszázmilliárd forintot megmozgató csomagot jelentett be Bajnai Gordon fejlesztési és gazdasági miniszter. A csomag a gazdaság és kiemelten a hazai kis- és középvállalkozói szektor erősítését célozza.

A teljes cikk a Piac és Profit novemberi számában olvasható.

Előre kell menekülni!

Magyarországot erőteljesen sújtja az amerikai jelzálogpiaci válság hatására Európa egészét fenyegető recesszió, de hogy milyen mértékben lassul le a hazai gazdaság, az többek között attól is a függ, hogy az ország GDP-jének felét adó és a magyarországi munkavállalók 70 százalékát foglalkoztató mikro-, kis- és középvállalkozói szektort milyen mértékben érintik a negatív hatások. Ezt felismerte az állam is, de maguknak a vállalkozóknak is tenniük kell önmagukért a nehéz helyzet átvészelése érdekében!

A teljes cikk a Piac és Profit novemberi számában olvasható.

Informatikai milliárdok

A modern kormányzat számára az infokommunikációs technológia stratégiai vagyonnak tekinthető, fejlesztése a politika hatékony eszközrendszere lehet a nemzeti versenyképesség javításában. A magyar kormány éppen ezért öt év alatt 235 milliárd forintot szán informatikai és információs társadalmi célú fejlesztésekre.

A teljes cikk a Piac és Profit novemberi számában olvasható.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo