A látogatás célja, hogy a gyakorlatban is megismerjék azokat a magyar innovatív környezetvédelmi technológiákat, amelyek a dinamikusan fejlődő és a környezet védelmét kiemelten kezelő Shenzhen város beruházásainál is alkalmazhatóak.
A város kiemelten kezeli a gyors népesség- és gazdasági növekedés, valamint az iparosodás által okozott környezeti problémákat. 2005-ben 1,2 Mrd eurót fordítottak a környezetvédelemre, ami a GDP 2,3 %-a. A 11. ötéves tervben (2006-2010) a GDP 3%-át akarják környezetvédelmi célokra fordítani, kiemelt beruházásként 26 új szennyvíztisztító létesítését irányozták elő. Javítani akarják a levegőminőséget, elsősorban az erőműi kibocsátások csökkentése révén, növelni a környezetbarát energiaforrások használatát, valamint megoldani a települési hulladékkezelést. 2010-ig 5 további hulladék-feldolgozót szándékoznak építeni.
Az építkezések zajszint-csökkentését is célul tűzték ki: a gyárak számára ilyen irányú jogi szabályozást adnak ki. További parkosítást terveznek, jóllehet a környezetvédelmi városmodell és "Nations in bloom" ENSZ-díjas Shenzhen már jelenleg is a "nemzetközi parkváros" státusát élvezi. Terveik között szerepel egy környezetbarát nemzetközi akropolisz létrehozása, hogy 2030-ra Shenzhen mind a gazdasági növekedés, mind a környezetvédelem területén a világ példaképe legyen. A környezeti károk helyrehozásán túlmenően fontos feladatnak tartják a környezeti jogalkotás, szabályozás struktúrájának megváltoztatását, korszerűsítését.
Shenzhenben széles körben alkalmaznak fejlett technológiákat, de várják az innovatív környezetvédelmi megoldásokkal, termékekkel rendelkező magyar vállalkozásokat is. A Shenzhenben 2006 őszén folytatott KvVM-miniszteri és üzletemberi tárgyalások alapján a környezetvédelmi programokba történő magyar bekapcsolódásra reális esély mutatkozik. Erről tárgyal 2007. április 10-13. időpontban Budapesten Lu Ruifeng alpolgármester, a Környezetvédelmi Hivatal elnöke és 20 fős szakértői küldöttsége.
10 magyar vállalkozás mutatja be azokat a korszerű környezetvédelmi technológiákat, amelyek bevezetésével a kínai városokban költséghatékonyságot és energiatakarékosságot érhetnek el. Kapcsolataink bővítését célzó közös szándékot erősíti, hogy a 2007-2008. évi kínai Magyar Évad jövő tavaszi záró-rendezvényének színhelye Shenzhen és központi témája a környezetvédelem lesz. A várossal kialakított széleskörű kapcsolatok fejlesztésében fontos szerepet játszik a shenzheni Magyar Technológiai Központ.