Budapest Airport több, mint 4 millió utas forgalommal zárta az első negyedévet, így 15,5 százalékkal meghaladta a tavalyi első háromhavi eredményt.
Rövidtávú kilátások
Szálláshely szolgáltatás: 2025-ben várhatóan folytatódik az idegenforgalom növekedési trendje a nemzetközi folyamatokkal összhangban. Árnyalva a képet, a forint gyengülése miatt (2024-ben 395,35 EUR/HUF volt az éves átlag árfolyam, 2025-re pedig átlagosan 400-405 közötti EUR/HUF-mal számolnak) drágulhatnak a külföldi utazások, így elképzelhető, hogy idén több magyar fog belföldön nyaralni. Az MTÜ szerint, ha ilyen ütemben erősödik a szektor, akkor már 2030 előtt elérhető a Nemzeti Turizmusfejlesztési stratégiában célként kitűzött 20 milliós vendég- és 50 milliós vendégéjszakaszám, valamint a 16 százalékos GDP-hozzájárulás.
Vendéglátás: A vendéglátóipar növekedéssel indította az évet Magyarországon, az első két hónapban 10 százalékkal haladta meg a forgalom az előző évit. A vendégéjszakák számának növekedéséből leginkább azok a vendéglátóegységek profitálnak melyek elősorban a külföldi vendégekre szakosodtak (Budapesten). A fogyasztók árérzékenysége 2025-ben is meghatározó, így óvatos bevételnövekedésre lehet idén számítani. 2025-ben a minimálbér és a garantált bérminimum emelkedése, és az ezeket felhajtó magasabb fizetések kitermelése jelent majd feladatot. Másrészről amennyiben a gazdasági környezet kedvezően alakul és a bizalomhiány oldódik, a reálbérek növekedése az éttermek forgalmának bővülését is segítheti idén.