A budai kerületek mellett a luxuslakások külön piaca a pesti belváros, ami elsősorban a külföldiek számára lehet vonzó. Ezen a piacon is látszik egy kis megtorpanás, a VI. kerületben az Airbnb-célú lakáskiadás szigorítása miatt visszaesés volt tapasztalható, de továbbra is keresettek a belső kerületek luxus kategóriás lakásai. Ide sorolható az V. és a VII. kerület, illetve a XIII. kerület újlipótvárosi része, a Pozsonyi út környéke, de a külső kerületekben, például a XIV. és a XVI. kerületben is vannak luxus kategóriás ingatlanok, illetve a budapesti agglomerációban is akadnak olyan családi házak nagy telekkel, melyek ebbe a körbe sorolhatók – mondta Heinrich Krisztina.
Külön piacot jelentenek a nagyértékű ingatlanokon belül is a fejlesztési célú területek. A belvárosban például több nagy nemzetközi cég is érdeklődést mutat szállodák megvásárlása iránt, míg a külső kerületekben elsősorban a kínai vevők jelentek meg, akik telkeket keresnek logisztikai, raktározási vagy egyéb célra. Az ipari, kereskedelmi és vendéglátás kategóriájú ingatlanoknál a legfontosabb az elérhető hozam, ebben nagyon komoly elvárások vannak.
A fővároson kívül lényegesen kisebb a prémium ingatlanok piaca, talán a Balaton tudja felvenni a versenyt a budapesti árakkal. A tó északi partján Balatonfüred és környéke számít ebből a szempontból kiemelt lokációnak, de a déli parton is vannak luxus kategóriás lakóparkok, családi házak például Siófok környékén. Emellett Heinrich Krisztina még egy vidéki helyszínt emelt ki: Győrben is akadnak olyan több százmillió forintba kerülő házak, melyek a luxus szegmensbe tartoznak, bár ezek ára nem vetekszik a budapestiekkel. A kisalföldi város piacát a szakértő szerint a szlovák és az osztrák határ közelsége is pörgeti, a szlovák vásárlók például kifejezetten aktívak abban a régióban, emellett nagy világcégek működnek Győrben, melyek szintén piacot teremtenek az exkluzív ingatlanok iránt is.