Míg a hagyományos kiskereskedők az iparág fejlődésével és a fogyasztói magatartás változásával párhuzamosan a digitális stratégiákat keresték, a fizikai kirakatok továbbra is a kiskereskedelmi eladások meghatározó mozgatórugói. 2023-ban a hagyományos eladások a globális kiskereskedelmi forgalom 81 százalékát tették ki.
A National Retail Federation adatai szerint a 10 legnagyobb piacot elérő vállalat közül nyolc Európából származik.
A gyorsdivat-óriás, a H&M az első helyen áll, tavaly 68 országban 4454 üzlettel. 2023-ban a svéd vállalat 21,6 milliárd dolláros bevételt ért el, és boltjainak számát tekintve legnagyobb piacai az Egyesült Államok, Németország és az Egyesült Királyság voltak. Idén 100 új üzlet megnyitását tervezik a növekvő piacokon, valamint 160 üzlet bezárását a már meglévő helyeken, ami végső soron csökkenti a globális boltok számát.
A második az IKEA, amely 51 országban van jelen. Tavaly a cég bővítette tevékenységét Indiában, és elindította első üzletét a technológiai központban, Hyderabadban. Míg a cég széles nemzetközi hatókörrel rendelkezik, üzleteinek száma töredéke a H&M-nek, világszerte 477 darab.
A japán Fast Retailing Ázsia vezető kiskereskedője, amely világszerte 27 országban működik. Az Uniqlo divatmárka anyavállalataként piaci kapitalizációja alapján a hetedik legértékesebb tőzsdén jegyzett cég az országban.
Ezenkívül az Apple az egyetlen amerikai vállalat, amely felkerülhetett erre a listára, 25 országban vannak üzletei. Összességében a vállalat négyféle kiskereskedelmi boltot üzemeltet: normál, AppleStore+, zászlóshajók és zászlóshajó+. A hagyományos üzletek gyakran 40 millió dollárt keresnek évente, míg a zászlóshajó+ üzletek általában több mint 100 millió dollárt. 2027-ig a vállalat 53 üzlet felépítését vagy átalakítását tervezi világszerte, amelyek többsége az Egyesült Államokban és Kínában fogadja a vásárlókat.