Amikor a klíma többet árt, mint használ
A túl intenzív hűtés káros következményekkel járhat. Ha a berendezés túl hidegre van állítva, vagy ha valaki hosszú ideig közvetlen huzatban ül, az könnyen ízületi panaszokhoz vagy gyulladásos megbetegedésekhez vezethet. Az extrém hőmérséklet-különbségek a szervezetet stresszhelyzetbe hozzák, és hozzájárulhatnak a megfázásos tünetek kialakulásához is. Azok számára, akik érzékenyebbek a klímaberendezésből érkező hűvös levegőre, javasolt, hogy ne közvetlenül a beltéri egység kifúvási irányában dolgozzanak.
A megfelelő irodai klíma kiválasztása sok tényezőtől függ. Figyelembe kell venni egyebek mellett az iroda méretét, elrendezését és a tájolását.
„Célszerű hűtés-, fűtéstechnikai szakember segítségét kérni az adott épülethez, irodához leginkább illeszkedő klímaberendezés meghatározásához” – hívta fel a figyelmet a Gree klímák műszaki szakembere.
Hol szeretnénk használni a klímát?
Kis irodák (20-50 m²) esetén a split klíma lehet az ideális választás, mivel egyszerűen telepíthető, halk működésű és könnyen szabályozható.
Közepes méretű irodákhoz (50-150 m²) több split klíma, multi-split vagy légcsatornás klímák jelentik a legjobb megoldást, mert ezek lehetővé teszik a több helyiségben történő, külön szabályozható hűtést, fűtést. Irodákban népszerű a kazettás mennyezeti beltéri egység, amely álmennyezetbe süllyeszthető és 360 fokban képes a hűvös, vagy meleg levegő befúvásra.
Nagyobb, egyterű irodák (150 m² felett) esetén nagyobb teljesítményű split, vagy VRF/VRV rendszerek biztosítják az optimális hőmérsékletet és a csendes működést. Ezek nagy teljesítményű rendszerek, amelyek egyetlen kültéri egységgel több, egymástól függetlenül szabályozható beltéri egységet képesek üzemeltetni hűtési és fűtési üzemmódban egyaránt. Az egyenletes hőmérséklet elosztás miatt a légcsatornás, vagy kazettás kivitel ajánlott.